Kalendarium

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ekopracownia

Ekopracownia – zielone serce szkoły to projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Ekopracownia dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 50 000 zł.

 

 

Powiększ obraz:

Badanie zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście

Klasy IIIa i IIId jesienią 2023 r. wzięły udział w lekcji geografii, dotyczącej wpływu działalności człowieka na atmosferę.

Uczniowie podczas ćwiczeń w terenie badali poziom zanieczyszczenia powietrza w Mrągowie.

Czytaj więcej o: Badanie zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście
Powiększ obraz:

Otwarcie ekopracowni w ZS nr 2 w Mrągowie

Tuż przed feriami zimowymi w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie oficjalnie otwarto ekopracownię, której urządzenie zostało dofinansowane przez Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przecięcia wstęgi w drzwiach pracowni dokonała starosta powiatu mrągowskiego – pani Barbara Kuźmicka-Rogala.

Czytaj więcej o: Otwarcie ekopracowni w ZS nr 2 w Mrągowie
Powiększ obraz:

Dzień Otwarty Ekopracowni

W poniedziałek 13 listopada 2023, w szkole odbyła się wywiadówka, a przy okazji zorganizowano Dzień Otwarty EKOPRACOWNI.

Zainteresowani rodzice obejrzeli wyremontowaną salę nr 24 oraz nowe sprzęty i pomoce naukowe wykorzystywane do tematów przyrodniczych i ekologicznych. Zwiedzający ją rodzice mieli okazję obejrzeć między innymi liczne plansze, modele Ziemi, próbki gleb, zestawy do pomiaru stanu gleby, czy stanu powietrza.

Czytaj więcej o: Dzień Otwarty Ekopracowni