Kalendarium

Środa, 2024-02-28

Imieniny: Ludomira, Makarego

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O placówce
  3. Kadra

Kadra

kadra

 

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2

Agnieszka Pytel

e-mail: dyrektor@mragowo.edu.pl

Zastępca dyrektora

 Katarzyna Sendal

e-mail: katarzyna.sendal@mragowo.edu.pl

Kierownik szkolenia praktycznego

Danuta Grabarek

e-mail: danuta.grabarek@mragowo.edu.pl

 

W Zespole Szkól nr 2 im. Władysława Jagiełły pracuje 47. nauczycieli posiadających odpowiednie przygotowanie fachowe i pedagogiczne do uczenia w klasach przygotowujących do zawodów: 

TECHNIK HOTELARSTWA

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

TECHNIK EKONOMISTA

TECHNIK LOGISTYK

 

 

Powiększ obraz:

Nie żyje nauczyciel Czesław Ajewski

Pan Czesław Ajewski wywodził się z zamożnej rodziny chłopskiej, która gospodarzyła we wsi Skinderyszki na Wileńszczyźnie. Był najmłodszy i najzdolniejszy spośród rodzeństwa. Pod koniec II wojny światowej całą rodzinę Ajewskich jako zbyt zamożną Sowieci wywieźli na Syberię.

Czytaj więcej o: Nie żyje nauczyciel Czesław Ajewski
Powiększ obraz:

Dyktando na Dzień Nauczyciela :)

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Platforma edukacyjna  www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Dyktando odbędzie się oczywiście 14 października 2022 r. Będzie rozegrane w 100% online, a zatem do udziału wystarczy komputer podłączony do internetu. Ważne, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na szkolnej lekcji!

Czytaj więcej o: Dyktando na Dzień Nauczyciela :)
Powiększ obraz:

Żegnaj Dyrektorze. Wspomnienie o Tadeuszu Sokołowskim

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci pana Tadeusza Sokołowskiego. Z naszą placówką związany był już od 1964 roku jako studiujący nauczyciel, jednak dla mnie, byłej uczennicy, na zawsze pozostanie Panem Dyrektorem. 

Czytaj więcej o: Żegnaj Dyrektorze. Wspomnienie o Tadeuszu Sokołowskim
Powiększ obraz:

Pożegnanie

Zmarła Pani Jadwiga Jędrzejewska, wieloletnia nauczycielka historii od 1955r. Liceum Pedagogicznym, Studium Nauczycielskim oraz Liceum Ogólnokształcącym. (LP i SN to poprzedniczki Zespołu Szkół nr 2).

Według wspomnień Jej dawnej uczennicy była to „najlepsza nauczycielka historii jaką miałam, tłumaczyła historię bardzo logicznie, pokazywała związki wydarzeń historycznych z ich późniejszymi konsekwencjami”.

Cześć Jej pamięci.

Czytaj więcej o: Pożegnanie
Powiększ obraz:

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dzień Edukacji Narodowej, w Zespole Szkół nr 2 zaszczycili swoją obecnością pani starosta Barbara Kuźmicka-Rogala, pan wicestarosta Sławomir Prusaczyk oraz zastępca przewodniczącej Rady Rodziców pani Mariola Witkowska.

Na ręce pani dyrektor Agnieszki Pytel złożyli wszystkim nauczycielom wyrazy uznania i podziękowania za ciężką pracę i trud włożony w wychowanie i kształcenie nowych pokoleń.

Wszyscy nauczyciele otrzymali również papier ksero... :)

Dzień Nauczyciela to również dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uszanowanie swoim nauczycielom.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej 2021

Pożegnanie zmarłej nauczycielki

czarna_wstazka

 

   Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 95 lat, zmarła 27.02.2021 r. w Mrągowie nasza była Nauczycielka Studium Nauczycielskiego i Zespołu Szkół nr 2 - 
   Pani Elżbieta Kraińska z domu Czartoryska.

 

 

 

Zmarła pani profesor Elżbieta Kraińska – to koniec  la belle epoque w naszej szkole.

  Uczennice Studium Wychowania Przedszkolnego nazywały ją Susan. Pamiętam niezwykłą skromność i niepowtarzalną charyzmę pani Kraińskiej. Cechy nie do połączenia u innej osoby u niej współbrzmiały zgodnie, bez fałszu i pozy.

  W szkole pełnej dziewcząt (w moich czasach do SWP chodziły tylko dziewczęta), uczyła nie tylko języka angielskiego – pokazywała nam, jak zachować dobre maniery i dumę w rozmaitych sytuacjach życiowych. Czasami dawała się namówić na wspomnienia z czasów swojego dzieciństwa. Cóż to były za opowieści! Pamiętajmy, że pani Elżbieta  Kraińska z domu była Czartoryska…..tak, tak, z TYCH Czartoryskich!

Czytaj więcej o: Pożegnanie zmarłej nauczycielki