Kalendarium

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Młodzi czytają

młodzi czytają


 

 

 

Powiększ obraz:

"Bogaty ojciec, biedny ojciec" - Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter

Książka „Bogaty ojciec, biedny ojciec” autorstwa Roberta Kiyosaki to fascynujące spojrzenie na świat finansów osobistych. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z dwóch różnych perspektyw – perspektywy bogatego ojca i biednego ojca.

Czytaj więcej o: "Bogaty ojciec, biedny ojciec" - Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Powiększ obraz:

"Adolf Hitler. Mój dziennik" - Christopher Macht

"Adolf Hitler. Mój Dziennik" rzuca światło na życie jednej z najbardziej skomplikowanych postaci w historii. Jako autor, Hitler przedstawia różne aspekty swojej osobowości, a prosty język ułatwia zrozumienie jego myśli. Książka budzi jednak mieszane uczucia, gdy czytelnik współczuje bolesnym przeżyciom, jednocześnie zszokowany przekonaniami i działaniami Hitlera.

Czytaj więcej o: "Adolf Hitler. Mój dziennik" - Christopher Macht
Powiększ obraz:

"Druga szansa" - Katarzyna Berenika Miszczuk

Książka "Druga Szansa" autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk to interesująca i wciągająca powieść o Julii Stefaniak, a raczej Karolinie Winiarek, która przeżyła traumatyczną historię.

Obudziła się w nieznanym miejscu, które potem się okazało szpitalem psychiatrycznym i nie wiedziała, kim jest, czemu tam się znajduje, nic nie pamiętała.

Czytaj więcej o: "Druga szansa" - Katarzyna Berenika Miszczuk
Powiększ obraz:

"Mroczniejszy odcień magii" - Victoria Schwab

Niektórzy dają serii “Odcieni Magii” zaszczytne miano tej, która mogłaby przewyższyć Harry’ego Pottera. Są to faktycznie mocne słowa, które przynajmniej dają komuś niezaznajomionemu już jakiś ogląd w sytuacji. Osobiście na temat słuszności tego porównania się nie wypowiem: obie serie mają swoje wady jak i zalety i nie ma co ich ze sobą porównywać. Mogę zamiast tego zdecydowanie stwierdzić, że “Odcienie Magii” już od wielu lat darzę wielką sympatią i wracam do nich z radością.

Czytaj więcej o: "Mroczniejszy odcień magii" - Victoria Schwab
Powiększ obraz:

"Motylek" - Katarzyna Puzyńska

Katarzyna Puzyńska to polska pisarka, autorka wielu serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo, położonej niedaleko Brodnicy. Z wykształcenia jest psychologiem. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii.

Debiutancka powieść „Motylek” zaczyna się od mroźnego zimowego poranka na skraju mazurskiej wsi ,gdzie zostaje znalezione ciało zakonnicy. W toku czytania dowiadujemy się, że było to zabójstwo, a ktoś upozorował wypadek.

Czytaj więcej o: "Motylek" - Katarzyna Puzyńska
Powiększ obraz:

"Okrutny książę" - Holly Black

“Zamiast się bać, mogłabym stać się kimś, kogo inni by się bali”

Porwana i niedoceniana śmiertelniczka, wrzucona do krainy elfów pragnie tylko jednego - akceptacji. Jude codziennie musi walczyć, jednak wraz z upływem czasu stawka rośnie. Władza uzależnia, każdy, kto tylko jej dostąpi, zatraca się w niej, pragnąc więcej. Nie wszystko, co się świeci, jest złotem, tym bardziej wśród magicznych istot, których życie polega na knuciu intryg. Zdobycie tronu jest prostsze niż jego utrzymanie.

Trylogia “Okrutnego Księcia” stała się hitem literatury młodzieżowej. Holly Black - autorka serii, teraz zwana również królową elfów, powróciła z przytupem.

Czytaj więcej o: "Okrutny książę" - Holly Black