Kalendarium

Poniedziałek, 2023-06-05

Imieniny: Bonifacego, Kiry

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Powiększ obraz:

Szkoła ze Brązową Tarczą czyli szkoła, w której warto się uczyć

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie już po raz kolejny od 2014r. zostało sklasyfikowane w prestiżowym Rankingu Techników Portalu Edukacyjnego Perspektywy i możemy poszczycić się tytułem „Brązowej Szkoły 2023”.

Zajęliśmy 389. miejsce i otrzymaliśmy Znak Jakości Szkoły „Brązową Tarczę”. Perspektywy podają miejsca dla 500 szkół technicznych, których w Polsce jest 1745.

W rankingu wojewódzkim zajęliśmy dobre 9. miejsce na 51 ocenianych szkół.

Czytaj więcej o: Szkoła ze Brązową Tarczą czyli szkoła, w której warto się uczyć
Powiększ obraz:

Spełniamy marzenia

W listopadzie w szkole uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Fundacji Mam Marzenie. Fundacja Mam marzenie, to miejsce gdzie spotykają się dwa światy – wyjątkowych małych marzycieli, którzy na co dzień walczą z chorobą, oraz tych, którzy z całych sił pomagają urzeczywistnić ich marzenia – mówi aktorka i ambasadorka fundacji Małgorzata Kożuchowska.

Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 2a, 2d, 3a,3e5, 4a5, 4d5, 4e5 i 4e spełnili marzenie 4 – letniej Mai.

EDIT: 17.02.2023 - otrzymaliśmy podziękowania, szczegóły poniżej

Czytaj więcej o: Spełniamy marzenia
Powiększ obraz:

Ogromny sukces uczniów ZS nr 2 w Olimpiadzie Statystycznej

Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje następujące dyscypliny: ekonomia, administracja oraz handel. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej. W tym roku szkolnym odbywa się już VII edycja olimpiady. Za nami  dwa etapy szkolny i okręgowy.

Czytaj więcej o: Ogromny sukces uczniów ZS nr 2 w Olimpiadzie Statystycznej
Powiększ obraz:

Spotkanie z wolontariuszami pomagającymi Ukrainie

W lutym 2023 minie rok od czasu gdy na teren naszego wschodniego sąsiada – Ukrainy spadły bomby. Rozpoczęła się wojna wywołana przez Rosję, czyli według Kremla, operacja specjalna (Специальная военная операция).

To wydarzenie wstrząsnęło umysłami i sercami Polaków. Wielu z nas stanęły przed oczami kadry z filmów wojennych, a starsi przypomnieli sobie drugą wojnę światową i zbrodnie Rosjan popełniane na ludności cywilnej.

Mieszkańcy Ukrainy uciekali przed wojną, głównie kobiety i dzieci, a Polacy pojawili się na granicy by pomagać, rozwozić do miast w całej Polsce, dostarczać żywność i wszystko co potrzebne w ogarniętym wojną kraju.

Czytaj więcej o: Spotkanie z wolontariuszami pomagającymi Ukrainie
Powiększ obraz:

Jesteśmy mistrzami!!!

24 listopada odbył się turniej o Mistrzostwo Powiatu Mrągowskiego w Koszykówce 3x3 Chłopców zorganizowany we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Szkolnym Związkiem Sportowym. Głównym organizatorem była Akademia 3x3 Bartłomieja Koziatka i Łukasza Piaskowskiego.

Czytaj więcej o: Jesteśmy mistrzami!!!
Powiększ obraz:

Generation Europe The Academy. Wyjazd do Golm

W wakacje część naszej młodzieży w ramach projektu "Generation Europe. The Academy" wyjechała do Golm w Niemczech, dzięki współpracy z Fundacją Borussia z Olsztyna.

Wspólnie z grupą z Niemiec i Ukrainy realizowali program wymiany. 

Czytaj więcej o: Generation Europe The Academy. Wyjazd do Golm