Kalendarium

Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

TŻiUG

TECHNIK ŻYWIENIA i USŁUG GASTRONOMICZNYCH

TZIUG_4 TZIUG_5

plakat_TZIUG

 

TZIUG

Powiększ obraz:

Rywalizacja w kuchni - brawo wicemistrzowie!!!

21 marca w poddziałdowskim Malinowie rozegrano XXVI edycję wojewódzkiego konkursu kulinarnego o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. 

Konkurs kulinarny o tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni" to najstarszy i najważniejszy konkurs dla uczniów szkół gastronomicznych w województwie warmińsko-mazurskim. Udział wzięło 9 drużyn dwuosobowych reprezentujących szkoły województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować danie z drobiu z wykorzystaniem produktu regionalnego.

Naszą szkołę godnie reprezentowali Adam Klecan i Bartosz Olszewski z 4c profesjonalnie przygotowani przez pana Grzegorza Cioska.

Czytaj więcej o: Rywalizacja w kuchni - brawo wicemistrzowie!!!
Powiększ obraz:

Zabrakło tylko 0.5 punktu (!) do awansu - Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

W roku szkolnym 2023/24 tematyką wiodącą Olimpiady to „Mięso i przetwory mięsne - technologia i zastosowanie w żywieniu”.

Do zmagań przystąpiło 49. uczniów naszej szkoły na etapie szkolny. Lecz najwyższy wynik uzyskały Julia Marczak i Karolina Łachacz z klasy 5c. Te uczennice reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym w Białymstoku.

Czytaj więcej o: Zabrakło tylko 0.5 punktu (!) do awansu - Olimpiada Wiedzy o Żywieniu
Powiększ obraz:

III miejsce w konkursie "Vege - zielono mi"

Adam Klecan i Bartosz Olszewski - zajęli III miejsce w XXV edycji Wojewódzkiego Konkursu o tytuł "Mistrza Szkolnej Patelni" pod hasłem "Vege - zielono mi".

Gratulujemy panu Grzegorzowi Cioskowi i uczniom :)

Czytaj więcej o: III miejsce w konkursie "Vege - zielono mi"
Powiększ obraz:

Amelia Długozima - Finalista OWiUR

Eliminacje centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się 27-28.05.2022 (w piątek i sobotę ) na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W Olimpiadzie uczestniczyło 234 uczniów i uczennic szkół z całej Polski.

Czytaj więcej o: Amelia Długozima - Finalista OWiUR
Powiększ obraz:

Klasa 1C5 na wycieczce integracyjnej

1C5 wraz z wychowawcą panem Pawłem Domuradem oraz panem Sławomirem Gadomskim zakończyła sezon integracji klas pierwszych

To już czwarta klasa w Ogrodach Pokazowych w Marcinkowie, ale nudy nie było. Wszyscy bawili się świetnie, co widać na zdjęciach.

Ogrody Pokazowe w Marcinkowie podobały się jak zwykle...

Czytaj więcej o: Klasa 1C5 na wycieczce integracyjnej