Kalendarium

Środa, 2024-07-24

Imieniny: Kingi, Krystyna

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Świat ucznia

Świat ucznia

Powiększ obraz:

Już wakacje

Nadszedł wyczekany dzień zakończenia roku szkolnego. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy wielu uczniów zasłużyło na świadectwo z wyróżnieniem, czego gratulujemy, a dla wielu sukcesem jest promocja do następnej klasy. To również zasługuje na gratulacje.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego zaszczycili goście: starosta powiatu mrągowskiego pan Waldemar Cybul, wicestarosta pan Jacek Kiśluk i przewodniczący rady powiatu pan Adam Kręciewski oraz przedstawiciele  Rady Rodziców: przewodnicząca pani Joanna Kabat i pan Marek Radziwon.

Czytaj więcej o: Już wakacje
Powiększ obraz:

Nocna wyprawa 1c

Na wyprawę do Jeziora Czarnego i Diabelskiego Kamienia wyruszyła wieczorem w środę grupa osób z klasy 1c. Trasa była trudna, humory doskonałe, więc cele zostały osiągnięte, a dodatkowo w miasteczku "Mrongoville" zdobyli starą ciuchcię i odwiedzili indiańskie tipi. 

Czytaj więcej o: Nocna wyprawa 1c
Powiększ obraz:

Konkurs "Tak dotyka mnie świat"

4 czerwca 2024 r. w Mrągowskim Centrum Kultury  odbył się finał konkursu „Tak dotyka mnie świat”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych  z Mrągowa i okolic. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować wypowiedzi artystyczną, która byłaby odważną prezentacją osobistych odczuć dotyczących otaczającego świata.

 

Czytaj więcej o: Konkurs "Tak dotyka mnie świat"
Powiększ obraz:

Uczniowie ZS2 w Warszawie

29 maja uczniowie ZS2 mieli okazję obejrzeć spektakularne przedstawienie "Romeo i Julia 3D water". Spektakl zaaranżowany w nowoczesnym wydaniu  przez artystów słynnego teatru Buffo w Warszawie.
Zajrzeliśmy też do Muzeum Świata Iluzji! Obejrzyjcie zdjęcia.
 
Czytaj więcej o: Uczniowie ZS2 w Warszawie
Powiększ obraz:

Wielka podróż uczniów ZS nr 2

Coolturalnie przez Kraków czyli podróże małe i duże młodzieży z ZS2. Duża grupa naszych techników podjęła 5-dniowe wyzwanie - kierunek Małopolska.

Pierwszy dzień to tylko zapowiedź i wprowadzenie w wawelskie klimaty, handlowe Sukiennice i bulwary wiślane. Stare Miasto już dziś zachwyciło młodzież swym urokiem Chwilo trwaj.

 

Czytaj więcej o: Wielka podróż uczniów ZS nr 2
Powiększ obraz:

Niebanalna lekcja EDB

Lekcje w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie to nie tylko lekcje przy tablicy. Uczniowie w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa przy współpracy z Wojskowym Ośrodkiem Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo realizują elementy edukacji survivalowej.

A jak wy spędzacie czas w szkole?

Lekcje życia w trudnych warunkach mają już za sobą uczniowie klas: 1a, 1d i 1e. Dodajmy, że wcale nie było łatwo

 

Czytaj więcej o: Niebanalna lekcja EDB