Kalendarium

Poniedziałek, 2023-10-02

Imieniny: Racheli, Slawy

Szkoła ze Brązową Tarczą czyli szkoła, w której warto się uczyć

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie już po raz kolejny od 2014r. zostało sklasyfikowane w prestiżowym Rankingu Techników Portalu Edukacyjnego Perspektywy i możemy poszczycić się tytułem „Brązowej Szkoły 2023”.

Zajęliśmy 389. miejsce i otrzymaliśmy Znak Jakości Szkoły „Brązową Tarczę”. Perspektywy podają miejsca dla 500 szkół technicznych, których w Polsce jest 1745.

W rankingu wojewódzkim zajęliśmy dobre 9. miejsce na 51 ocenianych szkół.

Ranking Liceów i Techników Portalu Edukacyjnego Perspektywy co roku wskazuje szkoły, w których warto się uczyć. Oparty jest wyłącznie na danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN i komitetów głównych olimpiad.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. I właśnie świetne wyniki egzaminów zawodowych sprawiają, że co roku jesteśmy notowani na medalowych miejscach rankingu.

Wszystkie szkoły, które znalazły się w zestawieniu, spełniły również kryterium wejścia, którym jest matura z języka polskiego i matematyki zdana przez uczniów na poziomie co najmniej 0,75 średniej krajowej.

Jesteśmy dumni z sukcesu w Rankingu 2023, a jeszcze bardziej tego, że od 2014r. znajdujemy się w Rankingu Techników Portalu Edukacyjnego Perspektywy.

 Więcej: 

http://mragowo.edu.pl/p,152,ranking-szkol-portalu-edukacyjnego-perspektywy

https://2023.technika.perspektywy.pl/2023/rankings/ranking-glowny-technikow