Kalendarium

Środa, 2024-02-28

Imieniny: Ludomira, Makarego

Nasza szkoła ponownie w Rankingu Techników wydawnictwa Perspektywy

Ranking Liceów i Techników 2024 to ważne wydarzenie organizowane przez wydawnictwo Perspektywy. Na wyniki plebiscytu czekają uczniowie, wybierający szkołę średnią, ale także nauczyciele i pracownicy najlepszych placówek w kraju. Z pewnością będzie pomocny, gdy przyjdzie czas na wybór szkoły ponadpodstawowej.

Ranking Perspektyw co roku wskazuje szkoły, w których warto się uczyć. Oparty jest wyłącznie na danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN i komitetów głównych olimpiad.

W rankingu 2024 przenalizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia, którym jest matura z języka polskiego i matematyki zdana przez uczniów na poziomie co najmniej 0,75 średniej krajowej.

Ranking został przygotowany już po raz 26. Kapitule Rankingu przewodniczył prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

W bieżącym roku Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły zostało sklasyfikowane na 495. miejscu w Polsce. W województwie zajmujemy 15. miejsce na 60 ocenianych szkół technicznych.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. I właśnie świetne wyniki egzaminów zawodowych sprawiają, że co roku jesteśmy notowani na medalowych miejscach rankingu.

Jesteśmy dumni z sukcesu w Rankingu 2024, a jeszcze bardziej z tego, że od 2014r. znajdujemy się w Rankingu Techników Portalu Edukacyjnego Perspektywy.

Źródło:

https://2024.technika.perspektywy.pl/2024/rankings/ranking-glowny-technikow

https://strefaedukacji.pl/ranking-liceow-i-technikow-perspektywy-2024-ktore-szkoly-znalazly-sie-w-czolowce-rankingu-oto-najlepsze-licea-i-technika-w/ar/c5-18223653

ranking_2024