Kalendarium

Czwartek, 2021-04-15

Imieniny: Adolfiny, Odetty

Kulturalna mapa Mrągowa

W pierwszym semestrze tego nietypowego roku szkolnego zainicjowaliśmy projekt Kulturalna mapa Mrągowa.

Głównym celem naszych działań było zainteresowanie uczniów sylwetkami pisarzy, poetów i artystów patronujących ulicom Mrągowa.

 

Uczniowie musieli przestudiować topografię miasta, zlokalizować wybraną ulicę oraz udać się na miejsce z przygotowanymi wcześniej rekwizytami, strojami i książkami potrzebnymi do wykonania zdjęcia. Wcześniej uczniowie zgromadzili podstawowe informacje o życiu i twórczości wybranego twórcy, korzystając z zasobów biblioteki i innych źródeł.

Kolejnym etapem było stworzenie projektu artystycznego zdjęcia z nazwą ulicy w tle. Zdjęcie musiało  oczywiście nawiązywać do sylwetki lub twórczości wybranego artysty.

Uczniowie, którzy robili zdjęcia w charakterystycznych dla epoki przebraniach nierzadko wzbudzali zainteresowanie przechodniów i mieszkańców ulic.

Niestety z powodu przejścia na nauczanie zdalne w projekcie wzięło udział niewielu uczniów. Dlatego postanowiliśmy nie kończyć naszego przedsięwzięcia na tym etapie. Zapraszamy pozostałych uczniów, również z innych klas, by przyłączyli się do akcji. Naszym celem jest stopniowe uzupełnianie „Kulturalnej mapy Mrągowa”. Mamy nadzieję, że uczestnicy zaskoczą nas jeszcze wieloma interesującymi pracami.

 M. Labusch-Kaliszewska

I. Węglewska

A. Ziółkowska