Kalendarium

Czwartek, 2022-06-30

Imieniny: Arnolda, Emiliany

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Świat ucznia

Świat ucznia

Powiększ obraz:

Cyberbezpieczeństwo

23 maja 2022 r. odbył się szkolny konkurs z wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

Celem konkursu jest pobudzenie wśród młodzieży zainteresowania cyberbezpieczeństwem oraz szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy w tym zakresie.

Czytaj więcej o: Cyberbezpieczeństwo
Powiększ obraz:

Warsztaty w Berlinie, czyli cztery dni edukacji w stolicy Niemiec

Wyjazd edukacyjny do berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego w połowie maja br. odbył się w ramach projektu Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa) pt. Jak dobrze znasz mniejszość niemiecką? Odkrywanie historii lokalnej - Bojownicy ruchu oporu.

Czytaj więcej o: Warsztaty w Berlinie, czyli cztery dni edukacji w stolicy Niemiec
Powiększ obraz:

XI Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja.

Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Czytaj więcej o: XI Tydzień Świadomości Czerniaka
Powiększ obraz:

Pożegnanie klas maturalnych

Nadszedł, przez wielu uczniów czwartych klas oczekiwany, dzień zakończenia nauki w Zespole Szkól nr 2.

29 kwietnia 2022 pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły, były kwiaty, uśmiechy, nagrody, podziękowania, a w niejednym oku zakręciła się łza. Pan wicestarosta Sławomir Prusaczyk wręczył nagrodę Starosty powiatu mrągowskiego dla nalepszego absolwenta, którym jest Gabrysia Mrówka.

Czytaj więcej o: Pożegnanie klas maturalnych
Powiększ obraz:

Ciekawostki o Konstytucji 3 Maja

1. Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.

2. Obrady Sejmu były burzliwe. W czasie obrad król Stanisław August Poniatowski przemawiał trzy razy, wskazując pilną konieczność naprawienia dawnego ustroju. Gdy podniósł rękę na znak chęci zabrania głosu po raz czwarty, odebrano ten gest przypadkiem jako wezwanie do przyjęcia projektu przez aklamację. Co rzeczywiście nastąpiło. Odezwały się wtedy okrzyki "Wiwat król!" "Wiwat Konstytucja!"

Czytaj więcej o: Ciekawostki o Konstytucji 3 Maja
Powiększ obraz:

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W roku szkolnym 2021/2022 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony był w ZS Nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie w dniu 01.04.2022roku.

Program został zrealizowany we wszystkich klasach pierwszych. 

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu