Kalendarium

Poniedziałek, 2022-12-05

Imieniny: Kryspiny, Norberta

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Świat ucznia

Świat ucznia

Powiększ obraz:

Niemieckie zwyczaje adwentowe

Dnia 28.11.2022 odbył się wykład w języku niemieckim, w którym uczestnicy mogli w aktywny sposób poznać zwyczaje adwentowe naszego zachodniego sąsiada. Uczniowie klasy 2A5 zebrali się w tym celu w szkolnej auli.
Podczas prezentacji poznano zwyczaje - znane i te mniej znane. Zdefiniowano samo pojęcie Adwent, następnie młodzież mogła podać maksymalnie trzy pojęcia, które kojarzą się z Adwentem (aplikacja Mentimeter),

Czytaj więcej o: Niemieckie zwyczaje adwentowe
Powiększ obraz:

Zostań DJ SN-u

Jeśli tworzysz lub interesujesz się tworzeniem własnych miksów, remiksów czy przeróbek znanych utworów. Jeśli znasz lub chcesz poznać obsługę sprzętu estradowego.
Jeśli chcesz pomagać w obsłudze imprez szkolnych i zdobywać niezliczone ilości punktów z zachowania :-). To mamy dla ciebie pracę.
Zostań DJ SN. Chętnych prosimy o kontakt z panem Krzysztofem Wawrzeniukiem.

Czytaj więcej o: Zostań DJ SN-u
Powiększ obraz:

1 grudnia - Dziń Walki z AIDS

Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS  obchodzony jest corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi noszą Czerwoną wstążkę.

Czytaj więcej o: 1 grudnia - Dziń Walki z AIDS
Powiększ obraz:

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Zapraszamy utalentowaną muzycznie młodzież do udziału w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, który odbędzie się 09.12.2022 w ZS2.

Prosimy o składanie zgłoszeń do nauczycieli języka angielskiego do 24.11.2022.

Czytaj więcej o: Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
Powiększ obraz:

16 listopada Dzień Tolerancji

Tolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna co też potrzebna. Dlatego od kilku już lat 16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Święto stworzone po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, obojętności, nacjonalizmu, rasizmu, antysemityzmu, ageizmu.

Czytaj więcej o: 16 listopada Dzień Tolerancji
Powiększ obraz:

Konkurs fotograficzny „Barwy jesieni”

Jesień w naszej strefie klimatycznej bywa przepiękną, niezwykle kolorową porą roku. Tej jesieni pogoda dopisała i mieliśmy przyjemność oglądać pełną gamę kolorów liści, traw, nieba. Dostrzegli to uczniowie naszej szkoły, ponieważ w jesiennym konkursie fotograficznym wzięło udział 13 uczennic i uczniów.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny „Barwy jesieni”