Od ponad 30 lat w drugi czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Jakości. Święto zostało zainicjowane przez trzy główne międzynarodowe organizacje ds. jakości, tj. Europejską Organizację Jakości, Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Jakości oraz Unię Japońskich Naukowców i Inżynierów. Jego celem jest podniesienie jakości w różnych branżach, a tym samym w oczach odbiorców, użytkowników oraz firm, instytucji i organizacji.

Celem obchodów Dnia Jakości jest:

• promowanie wiedzy na temat jakości na całym świecie i zachęcenie do „rozwoju i organizowania dobrobytu”,
  • podkreślenie znaczenia jakości i jej nieustającej kontroli,
  • uczczenie osiągnięć w dziedzinie podnoszenia jakości,
  • podniesienie świadomości społeczeństw, jak podejście do jakości systemów i procesów produkcyjnych może mieć spektakularny wpływ na życie człowieka.

W tym roku również uczniowie naszej szkoły uczcili to święto, co prawda w wersji on line, ale za to bardzo treściwej i aktualnej. Uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik logistyk na lekcjach przedmiotów zawodowych zostali zapoznani z tematyczną prezentacją nt. jakości oraz wzięli udział w teście wiedzy z tego zakresu o tytuł Mistrza Jakości 2020.

Mistrzem Jakości został uczeń klasy 1e5: Oskar Rose, który nie tylko najlepiej rozwiązał test (zdobył największą ilość punktów), ale zrobił to również w najkrótszym czasie. Brawo Oskar!!!

Gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji o tytuł Mistrza Jakości za rok 🙂

Organizatorkami były: Katarzyna Krawczyk i Karolina Wasiulewska