W piątek 20 lutego członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wybrali się do kina Zodiak na film „Carte Blanche” w nagrodę za swoja działalność szkolną i środowiskową.

Film opowiadał o historii nauczyciela jednego z liceów w Lublinie, który pomimo choroby, przez którą sukcesywnie tracił wzrok, nadal czynnie uczestniczył w życiu szkoły i doskonale sobie radził nawet jako wychowawca klasy maturalnej. Historia została oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia nauczyciela Macieja Białka, który zagrał w filmie niewielki epizod u boku głównego aktora Andrzeja Chyry.

Wszyscy z zainteresowaniem oglądali film i byli pod ogromnym wrażeniem odwagi , determinacji i niezłomności głównego bohatera. „Myślę, że ten nauczyciel ekranizując swoje świadectwo, przeprowadził w swojej zawodowej karierze najważniejszą i największą lekcję” – mówi jedna z klubowiczek. Nasze wyjście możliwe było dzięki P ani Dyrektor Agnieszce Pytel, Radzie Rodziców oraz założycielce SKE Pani Magdalenie Lewkowicz. Wszystkim serdecznie dziękujemy, za docenienie naszej ciężkiej pracy, a film jak najbardziej polecamy, kto jeszcze go nie widział.

Magdalena Olszewska, klasa 1d