Już po raz V uczniowie mrągowskiej Jagiellonki rozpoczęli zmagania, w jedynym tegorocznym sprawdzianie wiedzy logistycznej, a mianowicie V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej, której organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Etap szkolny (wersja zdalna), który odbył się 20 listopada był bardzo poważnym wstępem do dalszych starań o tytuł najlepszego młodego logistyka w kraju. W tegorocznej edycji w olimpijskich blokach startowych stanęło 16. uczniów kształcących się w zawodzie: technik logistyk. Olimpijczycy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli wykazać się tym razem znajomością: aktów prawnych funkcjonujących w transporcie, procesu magazynowania, systemów informatycznych, konwencji międzynarodowych i regulacji w nich zawartych oraz międzynarodowych formuł handlowych INCOTERMS 2020.

Jak co roku nie będzie łatwo awansować do kolejnego etapu, który odbędzie się 5 marca 2021 roku. Wszystko wyjaśni się do 4 grudnia, kiedy zostaną ogłoszone listy uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego. Najlepszy w zmaganiach szkolnych okazał się Szymon Medwid z klasy 2e, zobaczymy jak wypadniemy na tle kraju, w tych jakże innych zawodach.

ZS nr 2 może się poszczycić już trzema finalistami OOL z lat ubiegłych, byli nimi: Karol Dejlidko, Weronika Święcka i Jakub Ostrowski.

Trzymamy kciuki, aby i tym razem szkoła mogła się szczycić wysokimi osiągnięciami swoich uczniów. Jest o co walczyć, a my nie czekając na wyniki pracujemy dalej 🙂

Trzymamy kciuki!!!!!

Katarzyna Krawczyk