Już po raz 20. adepci sztuki kulinarnej rywalizowali o tytuł „Mistrza szkolnej patelni”. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu, odbywającej się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa warmińsko-mazurskiego, był Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie.

W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego: Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, Zespołu Szkół nr 2  im. W. Jagiełły w Mrągowie, Zespołu  Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie, Zespołu  Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, Zespołu Szkół im. Konstytucji 3-Maja w Iławie, Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi  w Ostródzie i Zespołu Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica  i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, a także z Technikum „Lider” w Lublinie, Vyšší Odborná Škola a Střední Škola, w Varnsdorf w Czechach i Wileńskiej Szkoły Technologii, Biznesu i Rolnictwa.

W tym roku adepci kucharskiego fachu zmierzyli się z tematem „Doceń swoje produkty lokalne – pomysł na kurczaka zagrodowego”. Przebieg i efekty pracy oceniały dwa zespoły fachowców – jury techniczne i jury degustacyjne, wśród nich – m.in. Karol Okrasa i Dariusz Struciński. Zwycięzcą zostało Technikum „Lider” z Lublina.

Wielkie gratulacje należą się pomysłodawcom i organizatorom turnieju, który umożliwia uczniom szkół gastronomicznych doskonalenie umiejętności praktycznych, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań kulinarnych, promuje regionalne potrawy i – co równie ważne – przyczynia się do promowania adeptów sztuki kulinarnej wśród przyszłych pracodawców – powiedział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Dziś, w dobie gospodarki rynkowej żadnego przedsiębiorcy nie stać na to, żeby kształcić pracownika od podstaw. Dlatego tak ważną rolę do odegrania mają szkoły zawodowe, kształcące dobrych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, gotowych do podjęcia pracy. A tej, w dziedzinach takich, jak gastronomia, hotelarstwo czy turystyka, jak zapewniają pracodawcy – nie brakuje.

XX Wojewódzki Konkurs Kulinarny o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni” był jedną z atrakcji targów Gastro Arena, podczas których prezentowane są produkty i usługi dla branży gastronomicznej. Impreza w ostródzkim centrum targowym Expo Arena zakończy się 17 kwietnia.