16.11.2015 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny kolejnej edycji konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” realizowany w ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z materiałów dostarczonych przez ZUS – tzw. materiały dla ucznia, które obejmowały 4 bloki tematyczne:

1. Świadomy zawsze ubezpieczony.
  2. Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki.
  3. Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach.
  4. E-ZUS, czyli firma pod ręką.

Do konkursu stanęło 20. śmiałków z klasy 3D. Uczniowie indywidualnie w ciągu 30 minut udzielali odpowiedzi na 20 pytań testowych wielokrotnego wyboru, w których mogły występować jedna, dwie, trzy lub nawet wszystkie prawidłowe odpowiedzi. Po sprawdzeniu prac, komitet szkolny wskazał 3. uczestników z największą liczbą punktów.

Do 18.12.2015 r. komitet wojewódzki konkursu na stornie internetowej www.zus.pl/edukacja ogłosi listy szkół / skład zespołów zakwalifikowanych do II. etapu.

Trzymamy kciuki za nasz zespół w składzie:

Karolina Lewandowska, Kamila Sienkiewicz, Kamil Kur.

Jolanta Miklaszewicz-Nestoruk