Kalendarium

Poniedziałek, 2023-10-02

Imieniny: Racheli, Slawy

Młodzi logistycy na start, czyli wracamy do gry!!!!

Etap okręgowy XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczna okazał się szczęśliwy dla Zuzanny Dzik 4e i Julii Topy 3e5 (technik logistyk). To one będą reprezentować naszą szkołę w finale tegorocznej edycji olimpiady, która zadebiutowała w tym roku na arenie ogólnopolskiej, a jej współorganizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Etap szkolny (wersja zdalna) i etap okręgowy (wersja stacjonarna), był bardzo poważnym wstępem do dalszych starań o tytuł najlepszego młodego logistyka w kraju. W tegorocznej edycji w olimpijskich blokach startowych stanęło 23 uczniów z ZS2 kształcących się w zawodzie: technik logistyk. Olimpijczycy rozwiązywali najpierw test jednokrotnego wyboru (etap szkolny), składający się z pytań o różnym stopniu trudności, a w edycji okręgowej dużo trudniejszy test wielokrotnego wyboru. Uczniowie musieli wykazać się tym razem znajomością: aktów prawnych funkcjonujących w transporcie, procesu magazynowania, systemów informatycznych i technologii radiowej, konwencji międzynarodowych i regulacji w nich zawartych oraz międzynarodowych formuł handlowych INCOTERMS 2020.

Jak co roku nie było łatwo, ale 14 marca 2023r. we Wrocławiu dziewczyny powalczą o wszystko!!!

Trzymamy kciuki, aby i tym razem szkoła mogła się szczycić wysokimi osiągnięciami swoich uczniów. Jest o co walczyć, a my nie ociągając się pracujemy dalej :)

Katarzyna Krawczyk