Kalendarium

Poniedziałek, 2023-10-02

Imieniny: Racheli, Slawy

Amelia Długozima będzie reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach centralnych XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Warszawie.

8 kwietnia 2022 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR).

 

Wzięło w nim udział aż 183 uczniów z 39 szkół. OWiUR to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. 

W tym dniu uczniowie szkół średnich rywalizowali  w 9 blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, gastronomia, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, technologia żywności i weterynaria.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy 3c i 4c na kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wszystkie dziewczyny  zdobyły wysokie wyniki. Konkurencja w tegorocznym konkursie była bardzo duża.

Długozima Amelia - I miejsce na 19 blok: technologia żywności

Juńczyk Karolina - IX miejsce na 19 blok: technologia żywności

Łachacz Karolina - IX miejsc na 26 blok: gastronomia

Do dalszego etapu przeszłą Amelia zajmując I miejsce w swoim bloku i w dniach 27-28 maja 2022 r. będzie reprezentował naszą szkołę podczas Eliminacji Centralnych OWiUR, które odbędą się w siedzibie SGGW w Warszawie. Amelia jednocześnie jest zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Oprócz tego nasz laureat zdobywa atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom OWiUR serdecznie gratulujemy!

Za Amelię trzymamy kciuki w majowych centralnych zmaganiach!