Kalendarium

Środa, 2024-07-24

Imieniny: Kingi, Krystyna

"Angst with happy ending" - Weronika Łodyga

„Angst with happy ending” to druga książka autorki „Hurt comfort” Weroniki Łodygi. 

Opowiada o losach Aleksa, który poznaje przez Internet pewną dziewczynę Yuki, z którą świetnie się dogadują Okazuje się jednak nie do końca się tym, za kogo się podawała. W książce podążamy za codziennym życiem Aleksa, problemami jego oraz jego przyjaciół. 

Kolejna książka tej autorki i kolejna, która niesamowicie mi się podoba. Jest nieco bardziej poważna niż hurt comfort i porusza inne, moim zdaniem nieco trudniejsze tematy, jednak napisana jest w ten sam lekki i bardzo przystępny sposób.

 

Postacie napisane są realistycznie, wielowymiarowo, "nie składają się z jednej cechy". Dialogi są bardzo wiarygodne co nie zawsze wychodzi w takich książkach. Historia jest bardzo ciekawa i wciągająca, większość czytelników będzie mogła się utożsamić z którymś z bohaterów. Chociaż pierwsze strony były dla mnie trudne to książka potem trafiła na właściwe tory i tak trzymała się już do końca. Pani Weronika puszcza również oczko do swoich czytelników, dając kilka nawiązań do swojej wcześniejszej powieści.

 Podsumowująca kolejna świetna książka, poruszająca ważne tematy. Według mnie jest bardziej poważna niż hurt comfort jednak nie odbiera jej to nic w byciu wspaniałą książką. 

 Dominik Stępień 4a