Kalendarium

Poniedziałek, 2023-10-02

Imieniny: Racheli, Slawy

Pożegnanie

Zmarła Pani Jadwiga Jędrzejewska, wieloletnia nauczycielka historii od 1955r. Liceum Pedagogicznym, Studium Nauczycielskim oraz Liceum Ogólnokształcącym. (LP i SN to poprzedniczki Zespołu Szkół nr 2).

Według wspomnień Jej dawnej uczennicy była to „najlepsza nauczycielka historii jaką miałam, tłumaczyła historię bardzo logicznie, pokazywała związki wydarzeń historycznych z ich późniejszymi konsekwencjami”.

Cześć Jej pamięci.

Wspomnienie Pani Urszuli Kuchcińskiej, dyrektor ZS nr 2 w latach 1998 - 2008 

Śp. Jadwiga Jędrzejewska

Od 1955 roku była nauczycielką historii w Państwowym Liceum Pedagogicznym, Studium Wychowania Przedszkolnego im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

Pani profesor, tak zawsze zwracaliśmy się do naszych pedagogów, należała do najbardziej lubianych nauczycieli w naszej szkole. Była osobą bardzo inteligentną, wyrozumiałą, spolegliwą i empatyczną. Jej lekcje pozostały w pamięci nas uczniów na zawsze. Potrafiła tak przekazać materiał lekcyjny, że nie trzeba było w domu sięgać do podręcznika. Była bardzo sprawiedliwa.

Zawsze była przy uczniach i z uczniami. Nie opuściła wraz z mężem śp. Tadeuszem, który również był nauczycielem w naszej szkole w latach 1955 r – 1966 r., żadnego Zjazdu Absolwentów i spotkań klasowych.

Miałam zaszczyt pracować z moją Panią profesor w naszej szkole.

W roku 1978 pani Jadwiga Jędrzejewska przeszła uczyć młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

Urszula Kuchcińska