Kalendarium

Poniedziałek, 2023-10-02

Imieniny: Racheli, Slawy

#KOMÓRKOMANIA w naszej szkole

27 października 2021 p. Karolina Hordziejewicz z grupą wolontariuszy zorganizowała w naszej szkole akcję #KOMÓRKOMANIA, która spotkała się z przychylną reakcją społeczności szkolnej.

Projekt #KOMÓRKOMANIA wystartował cztery lata temu. Zainicjowała go Fundacja DKMS, która w Polsce istnieje od 2008 roku. Celem jej działalności jest rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku oraz przygotowanie ich do pobrania materiału do przeszczepienia. 

W ciągu dekady Fundacji udało się zarejestrować w Polsce ponad 1 680 0000 potencjalnych dawców, z czego 180 dawców faktycznych udało się wytypować z samej akcji #KOMÓRKOMANIA przeprowadzonej w szkołach na terenie całego kraju.

Uwaga, najważniejsze jest to, że w #KOMÓRKOMANII nie chodzi tylko o oddawanie szpiku. W bazie zarejestrować mogą się jedynie osoby pełnoletnie, ale każdy uczeń może pomóc i przyczynić się do jej promowania.

Wystarczy zainicjować akcję w swojej szkole, zostać jednym z wolontariuszy albo po prostu tagować. Taguj, taguj, taguj, bo to Ty też jesteś najlepszym przykładem niesienia dobra i mówienia o nim.

Dodasz #KOMÓRKOMANIA do swoich relacji w mediach społecznościowych, a ktoś znajomy zapyta: O co chodzi? Opowiadając o akcji, też pomagasz. Ta sprawa dotyczy nas wszystkich.

 

źródło: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/komorkomania-to-akcja-w-ktorej-pomagasz-takze-sobie