Kalendarium

Środa, 2024-07-24

Imieniny: Kingi, Krystyna

Finał Licealiady w piłce ręcznej

W dniach 04-06.06 reprezentacja ZSnr2 z Mrągowa brała udział w Ogólnopolskim Finale Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców w Piotrkowie Trybunalskim. Nie mieliśmy łatwego zadania, ale nikt nie mówił że będzie łatwo.

Do mistrzostw kwalifikuje się po jednej drużynie z każdego województwa, w tym roku po eliminacjach rejonu, regionu i finałach wojewódzkich do rywalizacji zgłosiło się siedem (na 16) drużyn- ZS nr 1 Wągrowiec, ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski, ZS Dąbrowa Białostocka, IV LO Piotrków Trybunalski, III LO Puławy, LO Opole i ZS nr2 Mrągowo.

Skład naszej drużyny : Paweł Śliwiński, Igor Magdziński, Kacper Harkot, Marcin Książek, Adam Klecan, Aleksander Loch, Mateusz Legenza, Michał Szołno, Filip Grabowski, Adam Gutowski.

Nasi uczniowie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności rywalizując z najlepszymi drużynami z Polski, stanąć naprzeciwko zawodników, którzy na co dzień grają w Superlidze Mężczyzn.

Przeżyliśmy super sportową rywalizację, grając na pełnej energii od 1 do 40 minuty. System turnieju ustalony był ,,każdy z każdym”, więc rozegraliśmy sześć dobrych meczy. Pewność siebie, wiara we własne możliwości, serce włożone w każdy fragment gry, uśmiech, zasada fair play, współpraca i wsparcie nawzajem to atmosfera którą razem stworzyliśmy na mistrzostwach.

Jedno z wielu zdań zawodników na temat naszego udziału w turnieju zostanie ze mną na długo - ,,spełnione marzenie’’.

Dziękuję panowie za sportowe emocje, za wszystko co zrobiliście na boisku. Jesteście Wielcy!!

Szczególne podziękowania należą się Joannie Kabat i Filipowi Klecanowi, którzy byli dobrymi ,,duchami’’ naszego wyjazdu. Irena Węglewska

P.S - strzeliliśmy w całym turnieju 63 bramki

Autor: Irena Węglewska