Kalendarium

Piątek, 2023-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Wycieczka klasy 1A do Olsztyna

24.10.2023 r. klasa 1A udała się wraz z opiekunami do stolicy Warmii i Mazur. Głównym powodem wyjazdu był udział w wydarzeniu projektu Goethe-Institut Warszawa pt. "#deutschbewegt. Język nowych możliwości".

Do rozpoczęcia zajęć było nieco czasu, więc młodzież udała się w stronę olsztyńskiej starówki. Zatrzymując się przed wybranymi zabytkami, usłyszała ich historię. Kolejnym punktem była wizyta w hotelu Hampton by Hilton. Tu klasa poznała tajniki hotelarstwa (realizując jednocześnie zagadnienia z zakresu doradztwa zawodowego).

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na Starym Mieście, pracownicy Goethe-Institut zapoznali klasę z możliwościami języka niemieckiego – cyfrowymi i tradycyjnymi, w nauce oraz w życiu zawodowym. Opiekunowie docenili różnorodność rozwiązań metodycznych przydatnych w pracy germanisty. Na koniec spotkania poproszono młodzież o komentarz do wydarzenia.

Popołudnie było zarezerwowane na seans w kinie. Klasa obejrzała nową odsłonę filmu "Chłopi" na podstawie powieści Władysława Reymonta.

Uczestnicy uznali jednogłośnie, że wyjazd się udał. Pogoda i integracja dopisały, a oferta językowo-historyczna nie pozwalała się nudzić.

Autor: Sebastian Jabłoński