Zbiórkę sześć lat temu zainicjowali ówcześni uczniowie ZS nr 2 i ich opiekun p. Magdalena Lewkowicz, a sama akcja jest kontynuowana po dzień dzisiejszy.

Raz w roku młodzież ZS nr 2 łączy swoje siły, by Mikołajki były dla uczniów ZSS największą i najpiękniejszą atrakcją, która może ich spotkać w trudach codziennego życia. Przez pierwsze dwa lata uczniowie zbierali maskotki, pluszaki, lalki, gry planszowe i zabawki interaktywne, przez kolejne dwa lata uczniowie zbierali słodkości w każdej postaci, a teraz już po raz drugi z rzędu zbieramy przybory szkolne.

Całość zebranych prezentów zostanie przekazana uczniom ZSS w dniu 4 grudnia 2017 roku przez naszego etatowego SN-wego Mikołaja wraz z całą świtą. Podopiecznych do obdarowania jest ok. 90, nie możemy ich zawieść.

Takie akcje pokazują jaką wielką jedność tworzy społeczność uczniowska ZS nr 2 wspierana przez dyrekcję, wychowawców i nauczycieli.

Przez Mikołajem i jego świtą ciężkie zadanie do wykonania, będą musieli wybrać najlepiej przygotowaną klasę do przywitania i ugoszczenia tak nietypowych gości. Pod uwagę będą musieli wziąć wystrój klasy, przebrania uczniów i przygotowane smakołyki, zapewne zdrowe łakocie. Ciężki orzech do zgryzienia przed nimi, ale jak zawsze dadzą radę.

Z ramienia ZSS wspiera nas p. Dorota Żytko.

ZBIORKA