kot-iz-shreka

Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie po raz kolejny był koordynatorem głównym akcji zbiórki karmy dla bezdomniaków. Od 4. lat zbieramy i pomagamy karmicielom bezdomnych kotów. Robimy to ponieważ schronisko nie przyjmuje ich do siebie, żyją dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Często starszych i schorowanych, którzy ostatni grosz wydają na bezdomniaki. Karmią je, sterylizują i leczą.

W tym roku zakończyliśmy akcję ogromnym sukcesem dzięki pomocy Państwa i w dużej mierze Młodzieży. Wspólnie zebraliśmy we wszystkich szkołach, przedszkolu oraz w zaprzyjaźnionych lecznicach 843,09 kg . suchej karmy i 40,59 mokrej. Dla porównania podam, że w zeszłym roku uzbieraliśmy w całej akcji 290 kg.

Zestawienie ilości suchej karmy:

ZS nr 2 – 376 kg.

ZS nr 4 – 95 kg

SP nr 1 – 55 kg

Gimnazjum nr 2 – 38,15 kg

ZSZ – 34,5 kg

LO – 20 kg

SMS – 12,2  kg

Przedszkole – 13,74 kg

Lecznice Pro Animali, VET- P. Brudniccy i inni darczyńcy – Facebook – 198,5

Karmę podzieliliśmy według potrzeb ( w zależności od ilości dokarmianych kotów) i trafiła ona do 15 Karmicieli. Łącznie dzięki zbiórce opieką na co najmniej 4 miesiące objęliśmy 106 bezdomnych kotów. Wzruszenie obdarowanych było ogromne, a brzuszki kotków pełne.

Dziękuję młodzieży Zespołu Szkół nr 2 za taki odzew!

Dziękuję tym uczniom, którzy poświęcili swoje całe popołudnie i pomogli nam posortować, podzielić, zapakować i rozwieść karmę!

Dziękuję również tym którzy podpisali List otwarty do Pani Burmistrz w sprawie przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt. Dzięki temu wsparciu i zaangażowaniu wielu prywatnych osób powstało formalnie Stowarzyszenie: „Kociarze Mrągowo”

Dziękuję z całego serca!

Koordynator: Magdalena Lewkowicz