zdjecie nr 2

W dniu 8.11.2017 w Zespole Szkół nr 2 odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W etapie szkolnym wzięło udział 7. uczniów klas 2 – 4 uczących się w zawodzie technik ekonomista. Do odważnych należeli: Emilia, Gabrysia, Magda, Dominika, Marta, Michał i Wiktoria.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.

”Przyczyny i konsekwencje migracji zagranicznych wśród młodzieży” na taki temat pisali dzisiejszą pracę uczniowie przystępujący do olimpiady. Musieli sprawdzić się również w obszarze umiejętności z zakresu analizy wykresu krzywej popytu na pracę i jej zmian.

Żeby nie było tak łatwo, największa część olimpiady to 30 pytań testowych z zakresu mikro i makroekonomii, zarządzania, marketingu i wielu innych dziedzin życia gospodarczego.

Dużo myślenia i skupienia wymagały wszystkie 3 części olimpiady, ale później przyjdzie czas na nagrody. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich odważnych ekonomistów.

Komitet okręgowy olimpiady w Olsztynie podsumuje etap szkolny i poinformuje o wynikach kwalifikacyjnych do II etapu do 4 grudnia 2017 roku.

Odważnym ekonomistom gratuluję i czekamy na wyniki.

Opiekun etapu szkolnego
Iwona Dołżycka