REWIA_2014

Za nami już kolejna edycja konkursu  „Rewia Stołów” im. Barbary Kozłowskiej.

W środę 17 grudnia 2014 roku podczas XVII w auli szkolnej o laur pierwszeństwa rywalizowało ze sobą jedenaście zespołów w aranżacji stołu „Sportowcy zapraszają do stołu”.

Tegorocznym organizatorem konkursu była klasa II c Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem pani profesor Antoniny Kozak.

Wiodącym celem konkursu jest rozwijanie kreatywności uczniów i umiejętności pięknego nakrywania stołów zgodnie ze standardami.

Przypomnijmy warunki udziału w konkursie.

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  o profilu gastronomiczno–hotelarskim.

2. Konkurs polega na  przygotowaniu aranżacji stołu w wybranej przez organizatorów tematyki w zespołach  2-3 osobowych.

3. Ocenie Jurorów będzie podlegać:

*   Przygotowanie nakrycia zastawy stołowej,

*   Przygotowanie i przedstawienie karty menu okolicznościowego stołu  o danej tematyce,

*   Przygotowanie i przedstawienie maksymalnie w 5 minutach prezentacji stołu z uwzględnieniem techniki obsługi gościa przez uczniów.

Jurorzy konkursu mieli trudne zadanie. Uczestnicy prześcigali się w pomysłach, czasem zaskakujących.

Wyniki konkursu:

I miejsce stół „Szach-Mat”

1. Deptuła Klaudia 2c

2. Deptuła Natalia 2c

3. Gortatowska Patrycja 2c

II miejsce stół  „Kto dosiadł konia, dosiadł wiatr”

1. Sadłowska Martyna 2c

2. Grześkiewicz Daria 2c

3. Żebrowska Karolina 2c

II miejsce   „Stół tenisa stołowego”

1. Bosek Dominik 3c

2. Graczyk Dominika 3c

3. Ciuchta Paulina 3c

Wyróżnienie za ciekawą aranżacje oraz pokaz sztuki walki i samoobrony otrzymał stół „Muay Thai kondycja i pewność siebie”

1. Piaskowski Jakub 2c

2. Ceglewski Kacper 2c

3. Pieróg Alan 2c

Uczniów z klasy 2c TŻiUG przygotowała nauczycielka p. Antonina Kozak.

Uczniów z klasy 3c TŻiUG przygotował nauczyciel p. Grzegorz Ciosek.

Zwycięskie zespoły odebrały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy zespole Szkół nr 2 w Mrągowie oraz MONIN POLSKA z Antoniną Kozak.

Na koniec konkursu wszyscy uczestnicy rozkoszowali się ciastem ufundowanym również przez Radę Rodziców.

O napoje zadbał Damian Haric z 3g uczęszczający na zajęcia barmańskie.

Gratulujemy zwycięskim zespołom i wszystkim uczestnikom XVII konkursu „Rewia Stołów” im. Barbary Kozłowskiej wspaniałego poczucia estetyki i ciekawych pomysłów.

Już dziś chcielibyśmy zaprosić was  do udziału w konkursie za rok.

Organizator: klasa 2c z wychowawcą Antoniną Kozak