W czwartkowe popołudnie 24 kwietnia skorzystaliśmy z wyjątkowego zaproszenia. Pan Władysław Marczuk z Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Mrągowie zaprosił uczniów naszej szkoły na otwarcie wystawy „Karol Wojtyła- Jan Paweł II – Święty” , którą przygotowywał wraz z kolegami od pewnego czasu.  Wystawa ma miejsce w Muzeum w Mrągowie.

Na otwarciu byli członkowie Towarzystwa, władze kościelne różnych wyznań, władze gminne, reprezentanci władz wojewódzkich, mrągowianie i nie mogło zabraknąć nas.

Mogliśmy podziwiać jako pierwsi wystawę na którą składały się kolekcje kart, żetonów, monet z Janem Pawłem II. Niesamowite było to, że mogliśmy zobaczyć w ilu krajach nasz Papież był obecny ze swoim przesłaniem. Wpisaliśmy się również do księgi pamiątkowej .

Polecamy do obejrzenia!

Magdalena Lewkowicz