17 stycznia w murach Zespołu Szkół nr 2 gościliśmy nauczycieli emerytów zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Emerytowani nauczyciele z radością wracają do swoich szkół i przynajmniej raz w roku odwiedzają placówki oświatowe naszego powiatu.

Wielu spośród naszych gości było uczniami naszej szkoły w latach gdy była to szkoła kształcąca nauczycieli (LP, LWP, SN) i dla nich zmiany, jakie zaszły od czasu gdy byli uczniami, są ogromne. Z radością powitaliśmy nauczycieli, którzy jeszcze niedawno uczyli naszą młodzież.

Nasi goście obejrzeli w hali sportowej pokaz poloneza, w wykonaniu przedstawicieli klas czwartych, który kilka dni wcześniej maturzyści odtańczyli na studniówce oraz animacje zaprezentowane przez dziewczęta z klasy 2A pod kierunkiem p. Marty Mikłasz. W jednej z nich wszyscy zaproszeni goście też wzięli udział :)

Następnym punktem wizyty było zwiedzanie szkoły, które zakończyło się w auli gdzie czekała wystawa fotografii przedstawiających działania Zespołu Szkół nr 2, kroniki naszej szkoły oraz przedstawienie pt.: „Szekspir w różnych odsłonach” przygotowane przez p. Monikę Labusch-Kaliszewską z uczniami klasy 2A. Goście zostali poinformowani o tym co dzieje się w naszej szkole, głos zabrały: p. dyrektor Agnieszka Pytel, kierownik praktyk p. Danuta Grabarek i p. Iwona Dołżycka. Słodki poczęstunek umilił ostatnią część wizyty.