WATCH_DOCS

26 września w ramach festiwalu o prawach człowieka Watch Docs uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Lewkowicz, wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Panią Dominikę, która przyjechała specjalnie dla nas z Poznania.

Dominika jest działaczką organizacji pozarządowej Amnesty International zajmującej się min. uwalnianiem więźniów z systemów totalitarnych. Warsztat odbył się w CKiT w Mrągowie i skupił grupę 27 chętnych uczniów ZS nr 2.

Podczas 3 godzinnego spotkania młodzież określiła wartości, które sama ceni w życiu; weszła w role wylosowanych postaci np. bezdomny, prostytutka; przygotowywała scenki nt. łamania podstawowych praw w szkole; odpowiadała na trudne pytania min. dlaczego? i co możemy zrobić żeby to zmienić?

Spotkanie było bardzo pouczające, refleksyjne i pełne nadziei, że może być lepiej ,bo jest to w naszych rękach!
Opiekun Magdalena Lewkowicz