Dnia 5.01.2016r klasa 2A pod opieką pani Marty Mikłasz i pana Grzegorza Cioska wybrała się na wycieczkę zawodoznawczo–integracyjną do Kętrzyna. Na pierwszy miejscu odwiedziliśmy Hostel w Kętrzynie, po którym zostaliśmy oprowadzeni oraz dowiedzieliśmy się w jaki sposób ten hostel funkcjonuje i jakich gości do siebie przyciąga.

Następnym punktem programu była wizyta w Konsulacie Świętego Mikołaja, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć, jak własnoręcznie wykonuje się bombki na choinkę metodą tradycyjną, poprzez wydmuchiwanie szkła w bardzo wysokiej temperaturze. Trzeba wspomnieć, że konsulat działa przez okrągły rok i jest chętnie odwiedzany przez wycieczki szkolne, a także i rodziny z całej Polski i nie tylko. Jednak największą atrakcją było dla nas wydmuchiwanie i ozdabianie własnej bombki, mieliśmy przy tym sporo zabawy. Mieliśmy również możliwość napisania listu do świętego Mikołaja i zwiedzenia muzeum, w którym można było podziwiać piękne bombki nie tylko świąteczne, ale i wielkanocne oraz (ku naszemu zdziwieniu) bombki weselne. W prezencie dostaliśmy całą torbę bombek, które przywieźliśmy do naszej szkoły.

Po świetnie spędzonym czasie w konsulacie, zawitaliśmy do Hotelu Wanda 2*. Wszelkich niezbędnych informacje o funkcjonowaniu hotelu dowiedzieliśmy się od pana Grzegorza Cioska oraz od pani recepcjonistki. Odwiedziliśmy również wszystkie typy jednostek mieszkalnych i sprawdziliśmy czy hotel spełnia wszystkie kryteria na 2*.

Na zakończenie wycieczki planowane było lodowisko, jednak pogoda nam na tę atrakcję nie pozwoliła. Oczywiście znalazł się czas na zrobienie paru zdjęć. Osobiście uważam, że wycieczka była miłym doświadczeniem i cieszę się, ze mogłam w niej uczestniczyć, poznając zawód w którym się uczę i potencjalne miejsca pracy.

Kornelia Weber 2a