20 marca grupa uczniów z klas: 2c, 3c i 4c, uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych udała się do Kortowa na Wydział Nauki o Żywności, a dokładniej do Katedry  Mleczarstwa i Zarządzania Jakością. Wizyta była uzgodniona i dzięki uprzejmości pracowników naukowych młodzież mogła skorzystać z ćwiczeń w profesjonalnej pracowni sensorycznej. Wszyscy mieli okazję zbadać swoje progi wrażliwości sensorycznej na smaki. Inne zadania polegały na rozpoznaniu zapachów; na rozpoznaniu różnych napojów fermentowanych oraz na ocenie jakościowej serów.

Przed ćwiczeniami młodzież uczestniczyła w wykładzie z analizy sensorycznej oraz charakterystyki produktów mleczarskich. Katedra jest bardzo dobrze wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę badawczą, z którą również była okazja się zapoznać. Pracownicy naukowi oprowadzili nas po hali technologicznej służącej studentom do ćwiczeń przy produkcji wyrobów mleczarskich.

Są na niej zamontowane linie technologiczne do produkcji mleka spożywczego, twarogów, śmietanki, lodów, serów itp.  W czasie naszego pobytu w Katedrze odbywały się na hali ćwiczenia grupy polskiej i angielskojęzycznej. Po zwiedzeniu hali technologicznej uczniowie obejrzeli też film przedstawiający walory UWM w Olsztynie, możliwości kształcenia się, rozwoju i wypoczynku na tej uczelni.

Po zajęciach w Katedrze był czas na zwiedzenie Kortowa i poznanie chociaż w części walorów tego pięknego kampusu. Wycieczka spełniła oczekiwania uczniów i wzbogaceni w nową wiedzę i pozytywne wrażenia wróciliśmy do Mrągowa.

Joanna Mazurowska