W wtorek 23.10.2018 W Zespole Szkół nr 2 odbył się szkolny konkurs matematyczny: „STO ZADAŃ NA STULECIE”. Wzięło w nim udział 10 trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy pierwsze, drugie i trzecie.

Celem konkursu było upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości, rozbudzenie zainteresowań uczniów, pogłębienie umiejętności matematycznych, jak i integracja klas poprzez wspólną zabawę.

Uczniowie, w zespołach, rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności wpisując rozwiązania na przygotowane karty odpowiedzi. Następnie, losowali i czytali cytaty sławnych matematyków. Ostatnią konkurencją przygotowaną przez organizatorów była krzyżówka matematyczna, której hasło to: NIEPODLEGŁA.

Podczas całej imprezy, w tle, można było posłuchać muzyki Fryderyka Chopina: sonat oraz koncertu fortepianowego e-moll.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – reprezentacja klasy 1A

II miejsce – reprezentacja klasy 3E

III miejsce – reprezentacja klasy 1D.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy konkursu: nauczyciele matematyki w ZS nr 2 w Mrągowie:

Cienka, M. Rogińska