1_sleveeface_na_strone

Sleeveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Określenie jest trudno zgrabnie przetłumaczyć na polski, zatem będziemy posługiwać jego angielską wersją.

Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 i został upowszechniony przed Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie.

Samo zjawisko powstało wcześniej, zwłaszcza z wykorzystaniem płyt winylowych i oczywiście upowszechniło się za sprawą mediów społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia sleeveface z książką zorganizowanego w naszej szkolnej bibliotece, w którym wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, oraz książki z biblioteki i zbiorów własnych.

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki zechcecie sięgnąć po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.

:) Zapraszamy do biblioteki.

Wioleta Olencka

Fotografia: Klaudia Gąsior

Pomysł i realizacja: Wioleta Olencka

P.S. Relacja video z wystawy fotografii w Bibliotece Publicznej (CKiT) w Mrągowie:

OBEJRZYJ VIDEO