25.04.2018 r. wzięliśmy udział w grze terenowej pod hasłem NA TROPACH BOHATERÓW POWIEŚCI pt. „Prowincja pełna marzeń” KATARZYNY ENERLICH zorganizowanej przez panie A. Ziółkowską, M. Labusch-Kaliszewską oraz klasę 3A.

Choć na pozór znamy Mrągowo, to w trakcie zabawy okazało się, że nie wiemy o nim jednak wszystkiego. Zaskoczyła nas zarówno historia strażnicy bośniackiej jak i zagadka wpisana w logo sklepu ROSSMANN.

Podzieleni na dwie drużyny walczyliśmy o jak najszybsze dotarcie do punktu docelowego, którym była kamienica przy ulicy Roosevelta. To tam mieszkała główna bohaterka pierwszej powieści Katarzyny Enerlich.

W trakcie gry zbieraliśmy przygotowane dla nas puzzle, na których znajdowały się zagadki lub zadania do wykonania. Byliśmy wszyscy pod wrażeniem pomysłowości organizatorów, jak choćby wtedy, gdy okazało się, że jeden z puzzli został ukryty w butelce, którą musieliśmy odnaleźć po rozszyfrowaniu rebusu, aby rozwiązać niełatwą krzyżówkę, która z kolei umożliwiała dotarcie do kolejnego punku. Rozbawiło nas „robienie” pączków w trakcie podchodów, a następnie ucieszyła ich konsumpcja w firmie Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski. Dziękujemy sponsorowi.

Zabawa była przednia i nawet niełaskawa aura nie była w stanie jej zepsuć.

Jako uczniowie z zapałem uczęszczający do szkoły (w końcu każdy z uczestników gry to uczeń z najwyższą frekwencją w klasie), czujemy, że spędziliśmy ten dzień zarówno przyjemnie jak i pożytecznie,

Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością topografii Mrągowa i powieści Katarzyny Enerlich otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez Książnicę Polską.