XI. Powiatowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych już za nami, wygraliśmy… na zmianę z LO to niektórych już nudzi… nas nie. Każda wygrana to sukces innego zespołu uczniów i zawsze będzie jednakowo cieszyć. Niektórzy z nas to uczestnicy po raz kolejny, inni pierwszy raz poznali smak zwycięstwa. Z komentarzy wynika że powinniśmy już tylko obserwować… A nas ciągle cieszy udział w turnieju.

Ale do rzeczy. Wygraliśmy świetną, uwspółcześnioną wersją piosenki z serialu z l. 60-tych „Wojna domowa” – „Tak mi źle, tak mi szaro” w rockowym wykonaniu Wiktorii Dudziec i Oliwii Repschlager z towarzyszeniem zespołu, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Teatrzyk w wersji dla inteligentnych (wiem, jestem szowinistą/tką) „Przypadki Jacka P., czyli o przewrotności losu” na podstawie tekstów Janusza Osęki z l. 70-tych „Dramaty na raty”, okazał się zadziwiająco aktualny. Scenka z Prokuratorem i Mordercą została doceniona przez prawnika, jako oddająca rzeczywiste zachowanie prawdziwych prokuratorów. W tej roli nagrodzony Adrian Idziak w towarzystwie brawurowo grającego Mordercę (alter ego dorosłego Jacusia) Bartka Olendra. Nazwa urzędu (Urząd do Spraw Dziwnych i Nierozwiązanych) dziwnie aktualnie przypomina… sami sobie dopowiedzcie.

W teatrzyku ponadto grali Klaudia Remiszewska jako troskliwa i dumna Mama Jacusia, Maciek Sokołowski – coraz bardziej przerażony ekscesami Jacusia –  dyrektor szkoły. Kolejne wcielenie Jacusia – Prezes, czyli Konrad Paga i Prokurator nr 2 – Kacper Piotrowski, a także przestawiająca kolejne scenki Klaudia Kneć.

Najważniejsza jest jednak atmosfera. Niestety nie turnieju jak pokazało wystąpienie jednego z uczestników na zakończenie  imprezy, tym bardziej niesmaczne, że podczas wręczania nagród.

Myślę o emocjach, serdeczności, atmosferze wśród nas, przygotowujących kolejne konkurencje. Już nam smutno, że nie będzie prób, przygotowań, oczekiwania. Zażyłość, sympatia, koleżeństwo, przyjaźń… to nas połączyło lub pojawiło się podczas próbowania występów turniejowych.

Na koniec podziękowania.

Dziękuję p. Joannie Ajewskiej, za napisanie dowcipnej i inteligentnej konferansjerki, którą tak fantastycznie prowadzili Wiktoria Dudziec i Wojtek Leszczyński, oraz za wsparcie i pomysły, które spowodowały, że organizacji turnieju gratulowały nam inne szkoły. A także Asiu za wzruszającą, choć przysłowiową kropkę nad i.

Dziękuję pani Magdalenie Lewkowicz. Magdo, jak zawsze zresztą, tak fantastycznie przygotowałaś naszych uczniów do turnieju, że odnieśli pełne, 100-procentowe zwycięstwo.

Dziękuję Krzysztofowi Wawrzeniukowi za zaangażowanie, super pomysły i świetne przygotowanie zespołu i wokalistek, oraz „zorganizowanie” orkiestry wojskowej, która otworzyła turniej.

Dziękuję Krzysiu rówieeż za grę „fair play”. Nie wszyscy to pewnie zauważyli, ale przed występem LO w konkurencji „Mam talent” nastąpił „wypadek” – rozsypała się wiolonczela i dzięki Panu Krzysztofowi, który poskładał i nastroił instrument występ mógł się odbyć, a wiolonczelistka otrzymała nagrodę indywidualną.

Dziękuję ekipie pani Antoniny Kozak oraz pani Marcie Perfikowskiej, panu Grzegorzowi Cioskowi, pani Joannie Mazurowskiej za przygotowanie pięknej i smakowitej oprawy gastronomicznej turnieju.

Oraz… last but not least… dziękuję Klaudii Kobus za zaangażowanie, zdyscyplinowanie zespołu, układ choreograficzny, przygotowanie scenografii i wypożyczenie strojów, życzliwość, promienny uśmiech i… wszystko. Klaudio… to cudowne, że są tacy ludzie jak Ty.

I to tyle. Tylko pięć osób (w tym moja skromna osoba, hm, nie taka skromna J).

Turniej to naprawdę duże przedsięwzięcie zatem zapraszam tych, którzy go jeszcze nie przygotowywali do pracy nad kolejną edycją, może wtedy docenią i zauważą ogrom pracy jaki trzeba włożyć by osiągnąć sukces…

Dziękuję wszystkim uczestnikom którzy są SIMPLY THE BEST….

Wioleta Olencka

9. Wiktoria Dudziec –
  10. Bartłomiej Olender
  11. 3E
  12. Wojciech Leszczyński – konf.
  13. Konrad Paga

PIOSENKA