Stowarzyszenie Kociarze Mrągowo i Fundacja Kotakles po raz drugi zorganizowało zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów w supermarketach. Tym razem udało się otrzymać zgodę na akcję od sklepów Biedronka, Lidl oraz Carrefour w Pieckach. Zbiórka trwała od piątku do niedzieli. Wolontariuszami akcji było 34 uczniów z Zespołu Szkół nr 2, których można było spotkać w mrągowskich sklepach, 7 uczniów z I LO oraz  9 uczennic z Gimnazjum w Pieckach, którzy wspierali zbiórkę w Pieckach.

Dzięki tym młodym, uśmiechniętym, energicznym ludziom zbiórkę należy zaliczyć do udanych. Tym razem również udało się zebrać sporą dawkę mokrej i suchej karmy, która powędruje do stałych społecznych opiekunów wolnożyjących kotów w Mrągowie i Pieckach. Koordynacją zajęły się Magdalena Lewkowicz, Izabela Orłowska, Monika Mankiewicz i Wanda Prusaczyk. Stowarzyszenie stara się w ten sposób wspomóc karmicieli, których nie jest tak dużo. W sumie pod ich opieką jest prawie 140 kotów na terenie Mrągowa i 48 kotów w Pieckach.

Praca społeczna karmicieli jest nieoceniona gdyż wymaga codziennego, systematycznego wysiłku min. karmienia dwa razy dzienne, leczenia i sterylizacji. Dodajmy, że większość kotów wolnożyjących jest już wysterylizowana. Stowarzyszenie i Karmiciele dziękują Państwu z całego serca za pomoc i dobre słowo. To przywraca wiarę, że świat jest piękny, a ludzie mają otwarte wrażliwe serca. Gdyby nie Państwa pomoc w trakcie zbiórki żywności karmy Stowarzyszenie nie mogłoby pomagać innym.

WIELKIE DZIĘKUJEMY! Czapki z głów za waszą pracę. Najlepsi Wolontariusze EVER!: Alicja Jurczyk, Arek Bielecki, Ksia Mikołajczyk, Patrycja Cybulska, Monika Misura, Paulina Krakowiak, Sandra Zyśk, Patrycja Jakubaszko, Patrycja Dakszewicz, Marta Wójcik, Ewelina Tarasewicz, Eliza Piaścik, Wiktoria Dudziec, Natalia Deptuła, Ania Gawryś, Magda Ogładzińska, Wiktoria Piwowarska, Emila Szara, Ola Waszkiewicz, Monika Bałdyga, Kacper Piotrowski, Karolina Sztaba, Paula Oskroba, Sandra Załęska, Karol Wachowiak, Wiktoria Sakowska, Wiktoria Pogorzelska, Michał Biercewicz, Adam Wandyk, Daniel Szykowski, Kacper Bochan, Krzysiek Momysz, Daria Ołów, Ola Ogińska !!!!!