Półfinał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt odbyły się 20 – 12 – 2017 r w Giżycku. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny: I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie, Zespół Szkół nr 2 w Ełku, Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz graliśmy z dziewczętami Zespołu Szkół nr 2 w Ełku, uważane za faworytki turnieju. Początek pierwszej partii to dobre kąśliwe zagrywki i wyraźne prowadzenie zespołu z Ełku. W środkowej części seta po jednej i drugiej stronie siatki gra się wyrównała, ale ostatecznie z dwu punktową przewagą zwycięsko z premierowej partii wyszły uczennice naszej szkoły.

Zespół z Ełku podrażniony przegranym setem bardzo dobrze rozpoczął drugą partię. Nasze dziewczęta nie ustrzegły się błędów w przyjęciu i ostatecznie przegrały drugą partię. O zwycięstwie miał zadecydować trzeci set. Tie – break rozpoczął się od bardzo dobrej zagrywki drużyny z ZS nr 2 w Ełku i prowadzenia kilkoma punktami. Przeciwniczki nie mogły się jednak zbyt długo cieszyć z prowadzenia, bowiem nasze dziewczęta przejęły inicjatywę wygrywając tą partię 15 : 10 i mecz 2: 1.

W drugim spotkaniu nasza drużyna udanie zrewanżowała się zespołowi z ZS nr 3 w Szczytnie, który trzy tygodnie wcześniej pokonał nasze siatkarki 2:1 w hali ZS nr 2 w Szczytnie. W pojedynku z drużyną z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, w pierwszym secie nie szło naszym zawodniczkom tak łatwo. Po zaciętej walce w pierwszym secie nasz zespół uległ przeciwniczkom 22:25. Jednak porażka w partii otwarcia nie oznaczała klęski w całym spotkaniu. Dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej komunikacji na boisku nasze dziewczęta sięgnęły po wygraną w secie drugim, wygrywając 25:13.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na partię decydującą. Wyrównany początek zwiastował ciężką przeprawę dla naszych siatkarek. Jednak zespołowi ze Szczytna koncentracji wystarczyło na sześć pierwszych punktów, potem rozpoczął się popis koncertowej gry. Nasze siatkarki w szybkim tempie zmierzały do zwycięstwa. I w końcu wybuch radości – koniec spotkania, wygrana w tie-breaku 15:8.

W trzecim meczu dziewczęta grały z I LO w Giżycku to zdecydowana dominacja naszych zawodniczek zakończona wygraną 2:0 (25-18 i 25-10) i miejsce w finale wojewódzkim. To był piękny dzień dla siatkówki w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie.

Skład drużyny ZS nr 2:

III miejsce ZS nr 2 Ełk

IV miejsce I LO Giżycko

GRATULACJE !

Nasza drużyna zagra w Mistrzostwach Województwa.

Witold Flisiak nauczyciel w-f