SPRAWOZDANIE2013Przyjęcie nowych uczniów w szeregi ZS nr 2

Uczniowie pierwszych klas Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie zaliczyli już pierwszy „egzamin” w nowej szkole. Tradycyjne otrzęsiny przyniosły sporo wyzwań, ale wszystko odbyło się w formie zabawy.

Gala „Złote Władki

15 października w Zespole Szkół numer 2 odbyła się VI już gala wręczenia Złotych Władków. Uczniowie klas 2, 3 i 4 mogli głosować na swoich faworytów w kilku kategoriach. Galę prowadziła Klaudia Gąsior oraz Konrad Paga, a nagrody wręczali uczniowie naszej szkoły, członkowie Samorządu. Uroczystość uświetnił występ Koła Teatralnego spektaklem „Skarga Julka” zapoczątkowującym paradramatyczną serię, podszytych absurdem humoresek pt.: Teatrzyk Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Niektórzy nauczyciele cieszyli się kilkakrotnie, ponieważ zgarnęli więcej niż jednego ”Władka”. Pani Magdalena Lewkowicz zwyciężyła aż w trzech kategoriach Mrówka Roku, Dobry Duch Szkoły oraz Mistrz Sloganu. Pan Sławomir Gadomski zwyciężył w kategorii Procesor Roku oraz Mędrzec Roku. Nagroda w kategorii Żyleta Roku powędrowała zaś bez większego zaskoczenia do pani Małgorzaty Rogińskiej. Po wręczeniu nagród aby osłodzić naszym wspaniałym nauczycielom trwający już rok szkolny na salę wjechał tort.

Kartki urodzinowe dla Oliwki

Nasza samorządowa skarbniczka Ania Michalak wpadła na pomysł przyłączenia się do akcji pisania kartek urodzinowych dla Oliwki i jak widzicie udało się. Oliwka z Zielonej Góry 27 października skończy 6 lat. We wrześniu 2012r. zdiagnozowano u niej białaczkę. Jej wielkim marzeniem jest dostać bardzo dużą ilość urodzinowych kartek. Wszystkie kartki zebrane w ZS nr 2 zostały wysłane! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, wychowawcom i nauczycielom, którzy wykonali tak niewielką rzecz w tak WAŻNEJ sprawie. Mamy nadzieję, że Oliwia kiedyś bliżej pozna gdzie są Mazury i Mrągowo.

Akcja „Zapal świeczkę” dla tych których nie  ma już wśród nas.

Zabawa „ przebranie na niepytanie”- niespodzianka dla nauczycieli, dla przebranych nieprzygotowanie :)

FLASH MOB z okazji Święta Niepodległości zorganizowany na Facebooku przez SU Zespołu Szkół zgromadził mimo niesprzyjającej pogody 135 osób. Uczestnicy ułożyli cyfrę 11.11. 1918 na boisku szkolnym. Trzymając się za ręce zaśpiewali hymn Polski.

Święto Niepodległości

Uczniowie ZS nr 2 wzięli udział w Święcie Niepodległości przygotowywanym w Zespole Szkół Specjalnych.

Inauguracją obchodów Święta Niepodległości naszej szkoły był udział pocztu sztandarowego ZS nr 2 na odsłonięciu Pomnika Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości dnia 10 listopada pod opieką pani Wiolety Olenckiej oraz akademia szkolna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Magdaleny Lewkowicz.

Paczki dla dzieci z Białorusi

Po raz kolejny pokazaliście jak wielkie macie serca. Czternaście klas przygotowało paczki dla dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy.

Dziękujemy darczyńcom czyli KLASOM przez Wielkie K :

4a, 4e, 4g, 3a,3b,3c,3d,3e,3g,2e,1a,1b,1c,1d,1e.Od 16 września 2013 roku Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczpospolitej Polskiej prowadziło kampanię informacyjną zachęcającą do udziału w akcji Prezent pod choinkę. To ogólnopolska akcja charytatywna, która polega na przygotowaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci potrzebujących naszego wsparcia. Prezenty pakowane są do pudełek (o przybliżonych wymiarach 30/20/10 cm czyli takich, jak po butach), a ofiarodawcy mogą zdecydować o tym, dla którego dziecka przygotowują prezent – chłopców bądź dziewczynek, w różnych przedziałach wiekowych.

Szlachetna Paczka

Wspólnymi siłami również przygotowaliśmy „Szlachetną Paczkę” dla rodziny. Wartość paczki wyniosła 1800 zł. Większość jej zasobów pozyskaliśmy od darczyńców za darmo. W szkole zebraliśmy tylko 400 zł.Za jej przygotowanie serdeczne dziękuję Natalii Kuliszewskiej, Maji Zawalich, Klaudii Kuberskiej i wszystkim którzy dorzucili pieniążki na tą ważną akcję.

Zbiórka zabawek i mikołajki dla dzieciaków po sąsiedzku.

Dnia 5 grudnia uczniowie ZS nr 2 odwiedzili ZSS i wraz ze Świętym Mikołajem uczestniczyli w licznych grach i zabawach. Między innymi w grze TWISTER, zabawach ruchowo-relaksacyjnych i ZUMBIE . Dzieciaki otrzymały zabawki , które podarowaliście im w zbiórce „ Daj zabawce druga szansę”.

Karma dla bezdomniaków

Od ponad miesiąca prowadziliśmy w szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcja w tym roku wyszła poza szkołę, dzięki czemu udało się nam zebrać o wiele więcej niż w roku ubiegłych, choć początki nie były obiecujące. Do zbiórki dołączyli się Państwo Brudniccy ( lekarze weterynarii), którzy w swojej lecznicy zbierali karmę, którą nam przekazali. Również osoby prywatne zorganizowały wydarzenie na facebooku, dzięki czemu otrzymaliśmy kolejne wsparcie (nawet lekcje ZUMBY były za kocią karmę . Dary trafiły do 7 punktów (karmicieli), dla których nasza pomoc jest nieoceniona. Przy odbiorze były łzy, uśmiech i niekiedy niedowierzanie, że kogoś jest jeszcze stać na bezinteresowną pomoc dla tych którzy często głosu nie mają. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom w imieniu SU, swoim i karmicieli. Przypomnę, że zebrane dobra trafiły do osób prywatnych (w większości emerytów, którzy na własny koszt utrzymują bezdomne zwierzęta, głównie koty). Problem ten w naszym mieście jest olbrzymi ponieważ schronisko nie przyjmuje tych mniejszych czworonogów.

Wyniki zbiórki:

Szkoła: 167 kg suchej karmy, 64 puszki

Inni darczyńcy: 95 kg suchej karmy, 46 puszek

Razem: 262 kg suchej karmy, 100 puszek + miski, koce

Konkurs – świąteczny wystrój klasy

Zwyciężyła klasa ID- gratulacje!

MAMY NADZIEJĘ, ŻE DRUGI SEMESTR BĘDZIE RÓWNIE PRACOWITY I OBFITY W WASZE ZAANGAŻOWANIE, DZIAŁANIE, KREATYWNOŚĆ.

JAK WIDAĆ I W SZKOLE MOŻNA SIĘ REALIZOWAĆ ROBIĄC WIELE RÓŻNYCH, CIEKAWYCH RZECZY, KTÓRE DAJĄ SATYSFAKCJĘ I UCZĄ WSPÓŁDZIAŁANIA!

ZA PRACĘ SAMORZĄDOWI UCZNIOWSKIEMU I UCZNIOM SZKOŁY DZIĘKUJĄ OPIEKUNKI

MAGDALENA LEWKOWICZ oraz KATARZYNA KRAWCZYK