Fundacja Fructus działa w Mrągowie na rzecz wspierania maluszków, które już od pierwszych chwil życia zmagają się z chorobami i ich rodzin – które walczą o ich zdrowie. Część dzieciaczków uczęszcza do przedszkola w Zespole Szkół Specjalnych. Co jest ciekawe fundację założyły same mamy, które na co dzień zmagają się z różnymi barierami i chorobą swoich dzieci, oraz wszelkimi sposobami starają się aby życie ich pociech było cudowne. Pozyskały min. fundusze na projekt „Parasol” – Punkt Konsultacyjno-Terapeutyczny w Mrągowie dla rodzin z małoletnimi dziećmi niepełnosprawnymi.

Grupa młodzieży ze Szkolnego Klubu Młodzieżowego pod opieką i z udziałem pani Magdaleny Lewkowicz postanowiła wesprzeć działania Fundacji w postaci wolontariatu. Dziewczyny brały czynny udział w charytatywnej Zumbie Kids na cele statutowe Fundacji, gdzie tańczyły i opiekowały się wszystkimi uczestnikami. Co tydzień we wtorki biorą udział również w zajęciach Parasola, gdzie razem z podopiecznymi rysują, grają w gry pod okiem pani psycholog.

To ważne aby uczyć się dobrowolnej, świadomej pracy na rzecz innych lub całego społeczeństwa.

Brawo dziewczyny!

Wolontariuszki: