MAGDA_ZYDZI1

Pani Magdalena Lewkowicz, nauczycielka  historii i wos w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły otrzymała wyróżnienie w finale Nagrody im. Ireny Sendlerowej.

Najserdeczniej gratulujemy

– koleżanki i koledzy, uczniowie

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” została ustanowiona w 2006 roku. Jej celem jest uhonorowanie nauczycieli, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej. Ideą nagrody jest uczczenie osoby patronki – Ireny  Sendlerowej, bohaterskiej działaczki „Żegoty”, która podczas II wojny światowej uratowała życie 2,5 tys. żydowskich dzieci – oraz propagowanie wartości i postaw, którym była wierna. Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi program we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dzieci Holocaustu”.

Laureatów wyłania Kapituła Nagrody w składzie:

• Krzysztof Czyżewski, prezes Fundacji „Pogranicze” , przewodniczący Kapituły
  • Elżbieta Ficowska, przewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce w l. 1998-2006
  • Włodzimierz Grudziński, członek rady nadzorczej DnB NORD Polska S.A.
  • Piotr Kadlčik, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP
  • Alicja Pacewicz, dyrektor ds. programów i wydawnictw Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • Jarosław Przyborowski, założyciel i prezes Fundacji Signum
  • Mirosław Sawicki, minister edukacji narodowej w latach 2004-2005