OLIMPIADA_PROMOCJI_ZDROWIA

W dniu 13 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych odbyła się XXIII. edycja etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Naszą szkołę reprezentowała tym razem trójka uczniów z klasy 2c w składzie: Klaudia Deptuła, Karolina Brzozowska, Jakub Piaskowski. Test składał się z 30. pytań i uczestnicy musieli się wykazać  wiedzą dotyczącą m.in.: zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył Jakub Piaskowski i awansował do etapu okręgowegoGratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap olimpiady.

20 marca 2015 roku odbędzie się etap okręgowy, w którym oprócz testów Jakub będzie musiał przeprowadzić akcję prozdrowotną lub ekologiczną w swojej lokalnej społeczności.

Następnie 32. najlepszych, młodych liderów w promowaniu zdrowego stylu życia zmierzy się w finale Olimpiady zaplanowanym na 28 – 30 maja 2015 r.

Finaliści powalczą o indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wybranym kierunku Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Antonina Kozak