26 lutego odbyła się XX edycja Rewii Stołów im. Barbary Kozłowskiej. Warto podkreślić, że jest to w naszej szkole konkurs o najdłuższej tradycji. W zamyśle jego pomysłodawczyni Barbary Kozłowskiej, nieżyjącej już nauczycielki przedmiotów gastronomicznych, miał on rozwijać umiejętności i pomysłowość uczniów w nakrywaniu stołów. Aż trudno w to uwierzyć, ale są jeszcze wśród nas ci, którzy pamiętają i z rozrzewnieniem wspominają pierwsze Rewie Stołów.

Na przestrzeni lat każda z edycji konkursu miała swoje hasło przewodnie, wyznaczające kierunek uczniowskich działań „na stole i wokół niego”. Tegoroczny temat: Od opisu do przepisu – biesiady literackie, okazał się dla naszych uczniów nie lada wyzwaniem, prawdopodobnie dlatego, że wymagał sięgnięcia po… książkę. W efekcie zobaczyliśmy różnorodne w formie aranżacje stołów o wdzięcznych nazwach:

• Uczta u Nerona
  • Włoska Bajka
  • Kuchnia według Pana Tadeusza
  • Malborska biesiada
  • Czekolada
  • Dziś Słowacki serwuje Balladynę
  • Uczta u Elronda

I miejsce: Uczta u Nerona. 2a TH  Figura Natalia,  Górska Magdalena, Remiszewska Wiktoria.

II miejsce: Dziś Słowacki serwuje Balladynę. 1c TŻiUG Kozłowska Sandra, Siuda Sandra, Żubrowska Aleksandra.

III miejsce: Włoska bajka. 2a TH Koczara Patrycja, Szczepanek Agata, Rzeczycka Weronika.

WYRÓŻNIENIE: Kuchnia według Pana Tadeusza. 1c TŻiUG  Bukowska Emilia, Gajo Sandra, Dajnowska Katarzyna, Kreć Liwia.

Do udziału w konkursie zachęciły uczniów panie A. Kozak i K. Majewska oraz wspomogła w kwestiach literackich M. Labusch-Kaliszewska.