W 21. Edycji młodzi adepci sztuki kulinarnej rywalizowali o tytuł „Mistrza szkolnej patelni”. Tegoroczny konkurs odbył się w Zespole Szkół zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie.

Zwycięzcy Dominik Bosek i Mateusz Galbarczyk z Zespołu Szkół nr 2 im. W. Jagiełły podczas konkursu podbili podniebienia sędziów przygotowując: wędzonego sandacza na placuszkach gryczanych z sosem z ogonów rakowych i borowików.

„Mistrz Szkolnej Patelni” to prestiżowy konkurs, który promuje oraz zachęca uczniów do doskonalenia swoich umiejętności poprzez aktywny udział w życiu środowiska kulinarnego. Dzięki niemu młodzi kucharze już w czasie nauki w szkole mogą zaistnieć w środowisku profesjonalnej gastronomii poznając czołowych kucharzy, którzy nie szczędzą udzielania cennych wskazówek przy sporządzaniu dań”. – opowiada nauczyciel z ZS nr 2 p. Grzegorz Ciosek.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 20 uczestników z 10 szkół regionu:
• Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku
• Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie
• Zespół Szkół NR 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie
• Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim
• Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku
• Zespół Szkół Gastronomiczno- Spożywczych w Olsztynie
• Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie
• Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
• Zespół Szkół Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie
• Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie
Zespoły 2-osobowemusiały wykonać 5 porcji potrawy zgodnie z tematem: :
,,Sandacz- król Zalewu Wiślanego w towarzystwie darów lasu warmińsko-mazurskiego i polskiej kaszy”

Zmagania uczestników oceniało profesjonalne jury w następującym składzie:
• Dariusz Struciński Szef Kuchni Hotelu ANDERS****w Starych Jabłonkach,
• Tomasz Milewski Szef kuchni Hotel Mikołajki *****
• Krzysztof Gradzewicz Szef Kuchni Spiżarnia Warmińska
• Mariusz Gachewicz szef kuchni Hotelu Zamek Gniew ****
• Grzegorz Labuda Szef Kuchni restauracji Szafarnia 10 w Gdańsku
• Angelo Colombo- szef kuchni Hotelu Srebrny Dzwon*** w Kadynach
• Justyna Goerick- Ostrowska- Restauracja Spichlerz Mariacki w Braniewie

„Dominik to tegoroczny maturzysta, który aktywnie reprezentuje naszą szkołę w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach. Dlatego jako opiekun, a jednocześnie wychowawca serdecznie gratuluję zwycięstwa, nie ukrywam, że jest moją dumą zawodową, godziny spędzone na kuchni zaowocowały takim wielkim sukcesem. Życzę mu aby jego kariera zawodowa dalej się rozwijała i jestem pewny, że za jakiś czas będzie słynnym czołowym kucharzem. Dziękuję za słuchanie cennych uwag i wypracowywanie kompromisów, które przelewaliśmy później na talerze” – ze wzruszeniem dodaje Grzegorz Ciosek.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Zgodnie z tradycją, organizacją przyszłorocznego konkursu jest zwycięska szkoła, w związku z tym Zespół Szkół nr 2 będzie gospodarzem XXII konkursu kulinarnego o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni.