No i przyszedł czas na pierwszą, w tym roku szkolnym, dwudniową odsłonę wycieczki  zawodowej finansowanej ze środków EFS w ramach projektu „Dziś w szkole, jutro w firmie”.

Tym razem logistycy z niewielkim wsparciem pozostałych zawodów wybrali się na logistyczną wyprawę do Poznania. Plan wycieczki był logistycznie opracowany i dopracowany w każdym szczególe. 40-osobowa grupa młodzieży spotkała się o 4.15, aby już o 4.30 wyruszyć w długą podróż w Polskę, co niektórzy nie zdawali sobie sprawy, że przed nimi 900 km.

Trasa do Poznania przebiegła bez większych zakłóceń i już o godzinie 11.20 zameldowaliśmy się na parkingu firmy kurierskiej DPD w Komornikach pod Poznaniem.

Program dwudniowej wycieczki:

– firma kurierska DPD Komorniki pod Poznaniem

– Wyższa Szkoła Logistyki- pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna

– port lotniczy Poznań-Ławica

– Stary Browar- centrum handlowe

– INEA Stadion

– Palmiarnia Poznańska

– Kompania Piwowarska LECH.

W ten przyjemny sposób minął drugi dzień logistycznej wyprawy i przyszedł czas na pożegnanie z Poznaniem. O godzinie 17.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Mrągowa. Po drodze jeszcze tylko przekąska w Mc Donald’s i finał podróży po północy w Mrągowie. Zastała nas szara, smutna, nocna  rzeczywistość oraz trudny powrót do realiów dnia następnego.

Wycieczkę zorganizowała p. Katarzyna Krawczyk.

Funkcję opiekunów pełniły: p. Agnieszka Pytel i p. Justyna Matwiejczyk.

Obsługę transportową zapewniła firma Mobilis sp. zoo. w podwójnej niezastąpionej obsadzie:

p. Marcin Szczepiński – młodość kontra p. Witold Ciołek – doświadczenie.

Wycieczka została sfinansowana ze środków EFS w ramach projektu: „Dziś w szkole, jutro w firmie”.

Katarzyna Krawczyk