Już po raz XII uczniowie mrągowskiej Jagiellonki rozpoczęli zmagania w największym sprawdzianie wiedzy logistycznej, a mianowicie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

Etap szkolny, który odbył się 23 października był bardzo poważnym wstępem do dalszych starań o tytuł najlepszego młodego logistyka w kraju. W tegorocznej edycji w olimpijskich blokach startowych stanęło 30 uczniów kształcących się w zawodzie: technik logistyk. Olimpijczycy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli wykazać się tym razem znajomością: aktów prawnych funkcjonujących w transporcie, procesu magazynowania, parametrów magazynowania, zarządzania zapasami w przedsiębiorstwie czy standardami GS1.

Jak co roku nie będzie łatwo awansować do kolejnego etapu, który już 6 grudnia. Wszystko wyjaśni się 6 listopada, kiedy zostaną ogłoszone listy uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego. ZS nr 2 może się poszczycić już czterema finalistami OOL z lat ubiegłych. Trzymamy kciuki, aby i tym razem szkoła mogła się szczycić wysokimi osiągnięciami swoich uczniów. Jest o co walczyć, a my nie czekając na wyniki pracujemy dalej 🙂

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Katarzyna Krawczyk