Już po raz XI uczniowie mrągowskiej Jagiellonki rozpoczęli zmagania w największym sprawdzianie wiedzy logistycznej, a mianowicie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. W tym roku na starcie zmagań olimpijskich stanęła rekordowa liczba zawodników, bo aż 39 uczniów z ZS nr 2, którzy bardzo ambitnie będę reprezentować szkołę, wykazując swoje wiadomości i umiejętności z zakresu branży TSL.

Etap szkolny, który odbył się 4 października był bardzo poważnym wstępem do dalszych starań o tytuł najlepszego młodego logistyka w kraju. Olimpijczycy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli wykazać się tym razem znajomością: dokumentów transportowych, aktów prawnych funkcjonujących w transporcie, zagadnień z zakresu czasu pracy kierowców, zarządzania zapasami i systemów uzupełniania zapasów w przedsiębiorstwie czy automatyczną identyfikacją dóbr materialnych.

Jak co roku nie będzie łatwo awansować do kolejnego etapu, który już 7 grudnia. Wszystko wyjaśni się 27 października, kiedy zostaną ogłoszone listy uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego. ZS nr 2 może się poszczycić już czterema finalistami OOL z lat ubiegłych. Trzymamy kciuki, aby i tym razem szkoła mogła się szczycić wysokimi osiągnięciami swoich uczniów. Kto dołączy do zaszczytnego grona finalistów z ZS nr 2? Jest o co walczyć, a my nie czekając na wyniki pracujemy dalej

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Katarzyna Krawczyk