Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt odbyły się 3 listopada w hali I Liceum Ogólnokształcącego. Do turnieju nie przystąpiły uczennice ZSZ i o mistrzostwie decydował mecz pomiędzy dziewczętami I LO, a Zespołem Szkół nr 2. Początek pierwszej partii to dobre kąśliwe zagrywki i wyraźne prowadzenie gospodyń. Oba zespoły grały bardzo nerwowo i popełniały sporo błędów. Gra po jednej i drugiej stronie siatki była bardzo szarpana, ale ostatecznie zwycięsko z premierowej partii wyszły uczennice I LO.

Druga partia to bardzo dobra gra przyjmujących I LO, ale sprawy w swoje ręce wzięła Patrycja Kłos, która atakami i dokładnymi kiwkami zdobyła kilka cennych punktów i podgoniła wynik. Jednak nie udało się wygrać drugiego seta.

Trzeci set to lepsza gra uczennic z Zespołu Szkół nr 2 i prowadzenie do połowy seta. Obraz gry zmienił się tuż przed końcem seta gdzie gospodynie złamały swoje rywalki i wygrały.

Skład drużyny ZS nr 2:

Białeta Aleksandra – I E,
Cybul Aleksandra – I A,
Dziczek Marlena – IV B,
Grześkiewicz Daria – II C,
Jurkiewicz Anita – III E,
Kłos Patrycja – IV D,
Maciejewska Milena  III G,
Oskroba Paula – I D

I LO – ZS nr 2 3: 0 (11, 17, 19)

Obie drużyny 24 listopada zagrają w kolejnym etapie rozgrywek tj. w Mistrzostwach Rejonu V

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców odbyły się 13 listopada w hali Zespołu Szkół nr 2. Podobnie jak u dziewcząt w turnieju nie wzięli udziału uczniowie ZSZ.

O mistrzostwie i awansie do Mistrzostw Rejony V decydował mecz ZS nr 2 – I LO.

Początek spotkania był bardzo nerwowy, obie drużyny popełniały sporo błędów. Pierwsi emocje opanowali uczniowie z I LO i odskoczyli na kilka punktów. Po „czasie” i powrocie na boisko gospodarze wykorzystali niedokładne przyjęcie zawodników I LO i mieli dwa oczka przewagi. Dwukrotne pomyłki gości spowodowały, że premierowa odsłona padła łupem naszej drużyny.

Drugi set miał podobny przebieg, gra była bardzo wyrównana. Zarówno jedna, jak i druga drużyna ponownie nie ustrzegła się błędów. Tym razem lepszą skuteczność na lewym skrzydle prezentował Oskar Sylwestrzak z I LO i podopiecznym Cezarego Samborskiego udało się przejąć inicjatywę i wygrać seta. Zespół gospodarzy podrażniony przegranym setem bardzo dobrze rozpoczął trzecią partię. Gospodarze nie mogli się jednak zbyt długo cieszyć z prowadzenia, bowiem goście znów przejęli inicjatywę i wygrali tą partię.

Czwarty set to ponownie lepsza gra drużyny gospodarzy. W ataku bardzo dobrze spisywali się Oskar Kowalczyk i Wojciech Gruszczyński. Przez większą część seta utrzymywała się przewaga czterech punktów. Zawodnicy ZS nr 2 kontrolowali przebieg seta sukcesywnie zwiększając przewagę i wygrywając czwartego seta doprowadzając do stanu 2:2. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

Tie-break rozpoczął się od bardzo dobrej zagrywki drużyny z ZS nr 2. Czarna seria dla I LO zakończyła się wynikiem 8:2. Po zmianie stron gra się wyrównała. Mimo próby walki drużyny z I LO to drużyna z ZS nr 2 triumfowała w tym spotkaniu.

ZS nr 2 – I LO 3 : 2(23, -19, -24, 18, 12)

Skład drużyny ZS nr 2:

Bosek Paweł,
Chrostek Daniel,
Czubak Paweł,
Gruszczyński Wojciech,
Kowalczyk Karol,
Leszczewski Radosław,
Olszewski Oskar,
Puławski Grzegorz
Trojanowski Jacek.

Nasza drużyna 27 listopada w Szczytnie zagra w Mistrzostwach Rejonu V.

Witold Flisiak nauczyciel w-f

GRATULUJEMY CHŁOPAKI