W dniu 17.02.2016 w naszej szkole odbył się szkolny etap XXI wojewódzkiego konkursu kulinarnego o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Tegorocznym tematem kulinarnych zmagań był ,,Sandacz – król Zalewu Wiślanego w towarzystwie darów lasu warmińsko-mazurskiego i polskiej kaszy”.

Do zawodów stanęło 7 dwuosobowych zespołów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością i innowacyjnością stosując nowoczesne metody kulinarne. Komisja miała niełatwe zadanie by wyłonić zwycięzcą drużynę, ponieważ wszystkie potrawy były wykwintne i efektowne.

Ostatecznie Mistrzami Szkolnej Patelni 2016 zostali Dominik Bosek i Mateusz Galbarczyk.

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa w składzie Dawid Jabłoński i Barłomiej Sotnik.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Sebastian Siarnacki i Bartłomiej Olender.

Potrawy konkursowe oceniało jury techniczne i degustacyjne w składzie:

Krzysztof Zawiślak – szef kuchni restauracji „Smaki Mazur” Halina Tworkowska, Marta Perfikowska, Joanna Mazurowska, Grzegorz Ciosek, Wioleta Olencka i wicedyrektor Katarzyna Sendal – nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Braniewie.

Grzegorz Ciosek.