Zgodnie z tradycją, po całym roku ciężkiej pracy, posłańcy Świętego Mikołaja niosą radość dzieciom, w tym szczególnym grudniowym dniu. 6 grudnia grudnia Zespół Szkół Specjalnych odwiedził Święty Mikołaj ze swoim orszakiem. Mikołaj i jego świta to uczniowie szkoły z sąsiedztwa, czyli Zespołu Szkół nr 2, którzy od lat bardzo dynamicznie współpracują z ZSS.

Na Mikołaja od samego rana czekali wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych od najmłodszych aż po tych najstarszych. Mikołaj każdemu dziecku podarował piękny, wyjątkowy prezent w postaci przyborów szkolnych.

Uczniowie ZSS byli znakomicie przygotowani na przyjęcie tak wyjątkowego gościa, który przybywa do nich tylko jeden raz w roku. Każda klasa musiała wykazać się pomysłowością w przyjęciu Mikołaja, dla najlepszych czekały nagrody specjalne. Uczniowie dziękowali Mikołajowi za wizytę za pomocą słów, gestów, symboli, wierszyków, piosenek oraz najcudowniejszych przytulanek i uścisków.

Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i trwało zdecydowanie za krótko. Sprawiło dzieciom wiele radości oraz dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń, których długo nie zapomną. W tym dniu w całej szkole panował prawdziwie świąteczny nastrój. Mikołajki w ZSS były uroczystym zakończeniem zbiórki przyborów szkolnych, która trwała w Zespole Szkól nr 2 od 12 do 26 listopada 2018 roku.

Ze względu na bliskie sąsiedztwo, uczniowie obu placówek bardzo aktywnie ze sobą współpracują i wspierają się wzajemnie w różnych podejmowanych działaniach.

Mikołajki w ZSS to cudowne chwile spędzone w cudownym towarzystwie. To kreatywność sąsiadów ZS nr 2 zza miedzy, która nie zna granic. SN-owy Mikołaj ciągle nie może wyjść z podziwu, a gościnność dzieciaków niedługo spowoduje, że do żadnego komina już się nie zmieści. Mikołajki w ZSS to wielki finał zbiórki przyborów szkolnych w cudownym wykonaniu. Do zobaczenia za rok, a Mikołaj już myśli czym zaskoczyć dzieciaki w przyszłym świątecznym sezonie.

Katarzyna Krawczyk