Zgodnie z tradycją, po całym roku ciężkiej pracy, posłannicy Świętego Mikołaja niosą radość dzieciom w tym szczególnym grudniowym dniu… 4 grudnia Zespół Szkół Specjalnych odwiedził Święty Mikołaj ze swoim orszakiem – Mikołaj i jego świta to uczniowie szkoły z sąsiedztwa, czyli Zespołu Szkół nr 2, którzy od lat bardzo dynamicznie współpracują z ZSS.

Na Mikołaja od samego rana czekali na niego wszyscy uczniowie, od najmłodszych aż po tych najstarszych. Mikołaj każdemu dziecku podarował piękny, wyjątkowy prezent w postaci przyborów szkolnych. Uczniowie ZSS byli znakomicie przygotowani na przyjęcia tak wyjątkowego gościa, który przybywa do nich tylko jeden raz w roku. Każda klasa musiała wykazać się pomysłowością w następujących świątecznych zadaniach: wystrój klasy, przebranie Mikołajkowe, przyjęcie Mikołaja. Nowością w tym roku był konkurs na świąteczną dekoracje drzwi klasopracowni, które podlegały dodatkowej ocenie oraz możliwością otrzymania nagrody specjalnej od Mikołaja.

Mikołaj miał bardzo trudne zadanie, wybrać tych najlepszych. Uczniowie dziękowali Mikołajowi za wizytę za pomocą słów, gestów, symboli, wierszyków, piosenek oraz najcudowniejszych przytulanek i uścisków. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i trwało zdecydowanie za krótko. Sprawiło dzieciom wiele radości oraz dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń, których długo nie zapomną.

W tym dniu w całej szkole panował prawdziwie świąteczny nastrój. Mikołajki w ZSS były uroczystym zakończeniem zbiórki przyborów szkolnych, która trwała w Zespole Szkól nr 2 od 13 do 27 listopada 2017 roku. Ze względu na bliskie sąsiedztwo, uczniowie obu placówek bardzo aktywnie ze sobą współpracują i wspierają się wzajemnie w różnych podejmowanych działaniach.

Mikołajki w ZSS to cudowne chwile spędzone w cudownym towarzystwie, to kreatywność sąsiadów ZS nr 2 zza miedzy, która nie zna granic. SN-owy Mikołaj ciągle nie może wyjść z podziwu, a gościnność dzieciaków niedługo spowoduje, że do żadnego komina już się nie zmieści. Mikołajki w ZSS to wielki finał zbiórki przyborów szkolnych w cudownym wykonaniu !!!!

Do zobaczenia za rok, a Mikołaj już myśli czym zaskoczyć dzieciaki w przyszłym świątecznym sezonie!!

Źródło: ZS nr 2/ ZSS

…a to kilka fotografii z wizyty Mikołaja w naszej szkole, chyba wszyscy byli grzeczni, bo nie widać rózgi :)